Lista ocen Audi 80 B4 Sedan 2.0 90KM 66kW 1991-1994 (102) - Silnik

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~obiektywny
Sedan 2.0 90KM 66kW
muszę napisać parę zdań na temat tym razem nie samego samochodu ale tych co tu wypisuja brednie na temat 80-ki nie znając dokładnie ani specyfiki tego auta ani też samego samochodu. czytając te tutaj negatywne komentarze [nie wiedzieć dlaczego napisane] zważywszy że są to opisy samochodów ponad 15 letnich i starszych mam wrażenie że chcieliby owi ludzi aby były one lepsze jak nowe wczoraj wyprodukowane samochody klasy RR ,Bentleya lub...
~SEBA
Sedan 2.0 90KM 66kW
Jak na silnik o mocy 90ps bardzo elastyczny,jazda na 5 biegu od 50 km/h do 190km/h bez problemu.Gorzej ze stanem silnika,przy prawie 300.000 km przebiegu(z tego 20.000 km na gazie) bierze olej i to dużo(ok 1l na 1000km).Piszą,że to słaby silnik a mnie sie podoba,przyspiesza podczas wyprzedzania całkiem nieźle.Nie jest to rajdówka ale po redukcji na 4 bieg ma kopa.Problemy z chłodzeniem silnika jak u innych(nie wiadomo gdzie usterka).
~hr.w.v.B
Sedan 2.0 90KM 66kW
silnik bardzo dobra jednostka 90KM z dwóch litrów i małych obrotów ale wystarczający do codziennej jazdy i ciężkiej pracy na codzień ,obsługa żadna tylko pasek co 60 tys km i olej dobry [popychacze hydrauliczne]a przebieg bez napraw wytrzyma co najmiej 600tys kilometrów, spalanie przy 130km/h 7,5litra na100 kilometrów po mieście 8,5-9litrów>silnik nie spala oleju ani grama wymiana od zalania do zalania bez dolewek
~Domel
Sedan 2.0 90KM 66kW
niedawno sprowadzilem sobie audi 80 b4 z francji i powiem szczerze ze z jednej strony jestem zadowolony a z drugiej zmartwiony. Silnik jest w miare o szybkim wyprzedzaniu na 5 biegu nie ma mowy optymalna do wyprzedzania jest 3 wtedy silnik najlepiej sie wkreca w obroty. Poza tym na zimnym silniku odzywaja sie juz popychcze, no i drobne wycieki oleju (ale to auto z francji a tam tak nie dbaja o auta jak niemcy)
~xemex
Sedan 2.0 90KM 66kW
90KM przy dwóch litrach pojemności to nie wiele ale wystarczy do codziennej jazdy tak na dalekie jak i bliskie trasy,a w przypadku tego silnika to jazda bezawaryjna przez pół miliona kilometrów! no i prędkość na autobahie z szybkościa 160-170km/h przy zużyciu paliwa na poziomie 10l/100km wymiana oleju co 15tys km bez dolewek bo nie ubywa tak jak w nowych samochodach tylko dziwne dlaczego??
~Michał Lesicki
Sedan 2.0 90KM 66kW
Mam wariant 90km w połączeniu z automatem. Jest to tzw. osiołek. W miescie daję radę, na trasie już nie. Ekonomika jest taka sobie, 10l po mieście mozna włozyć między bajki jak niezniszczalność tego samochodu (wyrwany z gardła garwolińskiemu chamowi którego nie było stać nawet na porządną eksploatację BMX-a). Do spokojnej czy.jazdy wystar
~Blondas26@o2.pl
Sedan 2.0 90KM 66kW
śilnik jak na 90km nieżle sobie radzi z tym ciężarem no i 190km/h to całkiem niezły wynik kultura pracy dobra gdyby nie fakt że sonda lambda padła i obroty fuzlowaly założyłem uniwersalną ktura jest do bani i bede musiał zainwestować w orginał,silnik super oleju nie pali ani grama nawet sie nie poci pod moja nogą a wolno nie jeżdze!!!
~wierny temu modelowi
Sedan 2.0 90KM 66kW
silnik 2.0 90KM jest idealny jeśli chodzi o ekonomiczną jazdę ,na trasie przy 140km/h pali 8 litrów benzyny w mieście 10litrów.Oleju nie bierze ani grama jeżdżę tylko na b98 i na tej benzynie lepiej się zbiera ,ciszej chodzi i mniej pali i nie słychać pompy paliwa co w sumie lepiej się opłaca jak jazda na b95
~bros
Sedan 2.0 90KM 66kW
silnik jest przyzwoicie cichy a w środku jak na samochód z 1992 roku jest idealnie,wiele młodszych ma gorsze wyniki.Jeżdżę z prędkością ok. 100 km/h i komfort jazdy jest na przyzwoitym poziomie.Jak autko jest ´´zimne´´ , nie polecam dawać mu dużych obrotów, zresztą jak w każdym samochodziku.
~Darek
Sedan 2.0 90KM 66kW
Bardzo dobry, niezawodny silnik chyba stworzony do dużych przebiegów:)jak tylko sprowadziłem te auto założyłem gaz, do tej pory rewelka. Z doświadczenia wiem że silniki 16V nie lubią gazu, jeśli chodzi o elastyczność to tylko BMW go bije ale tylko tyci tyci:) Olej Valvoline jest do tych silników stworzony.
Audi 80 B4 Sedan