Lista ocen Audi 80 B4 Sedan 2.0 E 115KM 85kW 1991-1995 (48) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robertkujawinski@wp.pl
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Zawieszenie proste i bardzo wytrzymale, koszty części niedrogie.Zawieszenie o średniej sztywności nie lubi poprzecznych nierówności. słychac jego prace ale nie przenosi sie to na komfort pasażerów. Auto komfortowo sie prowadzi na rozmiarze opon 195/65 R15 , zmieniłem na 205/55 R16 auto stało sie bardzo sztywne a na koleinach to katasrofa trzeba miec silną rękę i spore umiejętności w prowadzeniu. Na dobrej jakosciowo drodze rewelacja jak po...
~espe
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Fatalne zawieszenie przednie - ciężki przód powodował podsterowność. Fatalne było także zjawisko zadzierania "nosa" samochodu do góry podczas przyspieszania. Bardzo niska trwałość zawieszenia - rozwiązanie z poprzednie epoki, pełno gum, gumek, itd. Całość do wymiany co 40 000 km. (na Polskich drogach, pomimo stosowania markowych zamienników). Praktycznie non stop coś pukało (a najczęściej łączniki stabilizatora).
~Gall Anonim
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Po 25latach możliwe drobne wycieki oleju z maglownicy, reszta to standard, wymiana tulejek w wahaczach, ewentualnie amortyzatorów dla wygodniejszej jazdy, jak na 25lat to raczej należy napisać że to wynik wzorowy. Jeśli ktoś twierdzi że to zły wynik to niech mi pokarze 25letni samochód który ma tylko takie problemy.
~michal.musialowski@gmail.com
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
W tej kategorii niestety 80-tka zasługuje na słowa krytyki. Zawieszenie jest dosyć sztywne, co może poprawia prowadzenie, niestety odbija się na komforcie jazdy. Dużym minusem jest trwałość przedniego zawieszenia (szybko się poddaje na polskich drogach), szczęście że części, nawet te oryginalne nie kosztują dużo
~Monkahead
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Jezdze na oponach/felgach 205/50/R16, ktore bardzo ladnie sie prezentuja, a jednoczesnie wciaz zapewniaja dobry komfort jazdy. Zawieszenie proste w budowie (McPherson - przod, belka - tyl) co pozwala na bardzo tanie czesci zamiennie, wiadomo ze na naszych drogach szybko sie zuzywaja tuleje, etc.
~GWIZDEK 50
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Bardzo dobrze trzyma sie drogi-jest po prostu przyklejona. W śnieżnym lutym 2005r. na expresówce pod Płońskiem pociągnąłem nawet 160 km/h bez obaw. Wspomaganie dobrze wyważone. Zawieszenie też dobrze dobrane na trasę, w mieście trochę czuć dziury, ale może to moje zużyte amorki...
~koko2koko
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Wystarcząjaco sprężyście by auto bezpiecznie trzymało się drogi, z drugiej strony wystarczająco miękko, aby podróż była w miarę komfortowa. Sama trwałość zawieszenia przedniego czy końcówek drążków w przypadku zamienników - jest mocno dyskusyjna.
~kruszyna84
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Pracuje bardzo dobrze. W wersji komfort, którą posiadam zawieszenie jest dość ciche i pozostanie tak jeśli regularnie wymieniane będą elementy gumowo metalowe. Słaby punkt, to poduszka amortyzatorów przednich mieszcząca się w kielichu.
~rhytmic
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
słabe zawieszenie szybko se wybija szczególnie elementy gumowo metalowe w wachaczach i łaczniki stabilizatorów ale to bardziej miejmy zale do zarządu dróg krajowych a nie do audi choc mogło by byc lepiej
~Bastek
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
stabilne auto dobrze trzyma się drogi, nie wyłapuje małych dziur na drogach przelatuje nad nimi, ogólnie ładnie sie prowadzi, nie polecam zakładania opon na niższym profilu niżeli zaleca producent
Audi 80 B4 Sedan