Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik , wykonanie , zabezpieczenie antykorozyjne
Przeniesienie napędu : wymiana przegubu wewnętrznego oraz zewnętrznego
Silnik : wycieki płynu chłodniczego z krućca przy silniku
Układ hamulcowy : Hamulec ręczny trudno namówić do współpracy
Samochodem porusza sie mój ojciec od ponad 3.5 roku a przy okazji też i czasem ja. Bardzo wdzięczny i trwały samochód. Stosunkowo odporny na kiepskich właścicieli. Wykonanie na najwyższym poziomie. Auto tak mnie zachwyciło, że również stałem sie posiadaczem Audi (choc akurat innego modelu). Silnik 1.9 TDI stał się legenda za życia, a model 1Z choc nie najmocniejszy stał sie wisienką na torcie tej właśnie legendy. Warto wspomnieć o chyba najlepszym zabezpieczeniu antykorozyjnym jakie można spotkac w samochodach poruszających sie na naszych drogach. Samochód ma równiez wady , chyba najważniejsza jest stosunkowo wysoka cena zakupu oraz ogromna ilośc powypadkowych i wyeksploatowanych egzemplaży. Jeśli ktoś dokona sztuki i kupi zadbane Audi B4 , pokocha ten samochód
Wysoka kultura pracy(jak na diesla) niskie spalanie i absolutna trwałość. Jedyna wada to troszke za niska moc w stosunku do masy auta
Bezawaryjna, precyzyjna i przyjemna w obsłudze
Zawieszenie bardzo trwałe, twarde ale spręzyste i wygodne. Trochę za słabe hamulce jak na taka masę. Średnica zawracania raczej duża. Samochód prowadzi sie precyzyjnie i bardzo przyjemnie. Przedni napęd i dosyc ciężki silnik z przodu nie są stworzone do pokonywania zakrętów na granicy przyczepności ale generalnie jak na swoje możliwości samochód dobrze trzyma sie drogi
Przez wytłoczenie na masce troszke ciężko wyczuc długość przodu samochodu (wydaje się dłuższy niz w rzeczywistości). Do tyłu i na boki widocznośc wzorowa jak na auto tej klasy
Wszystko jest tak prosto i logicznie rozmieszczone że nie można sie do niczego przyczepić. Łatwo dostepne przyciski i przełączniki
Jak na możliwości samochodu bez klimy jest całkiem dobrze w lecie. W zimie ogrzewanie dosyć szybko zaczyna spełniac swoją funkcję i bardzo dobrze grzeje .
4 dorosłe osoby podróżują komfortowo. Miejsca jest tyle ile powinno być w samochodzie tej wielkości
Słychac wyrażnie klikanie silnika , jednak nie jest ono agresywne dla uszu i spokojnie mozna rozmawiać normalnym tonem. Z zewnątrz nie dociera wiele hałasu . Nie ma problemów z niechcianymi odgłosami typu szmer powietrza czy skrzypienie plastików
Stosunkowo niskie spalanie. Bardzo rozsądne ceny części zamiennych oraz ich bezproblemowa dostepność
Wysoka jakość idzie w parze ze stosunkowo wysoką ceną rynkową. Coś za coś . Ale myślę że warto
kilkunastoletni samochód ma prawo mieć czasami swoje humory i Audi nie jest tutaj jakimś wyjatkiem ale generalnie rzadko coś odmawia posłuszeństwa (jak juz cos to ze starości a nie wad produkcyjnych)
Nie jest to samochód specjalnej troski , wystarczy pilnować rozrzadu i wymieniac części eksploatacyjne

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,9