Lista ocen Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rlap@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak niżej, w zasadzie całoroczna wychodzi na 5,5lON/100km. Jak się jedzie b./szybko/wolno i dołączy do tego ogrzewanie kabiny i szyb w zimie, a klimy w lecie to może wzrosnąć do 6,5lON/100km (w roku przejeżdżam 20000 km) .Solidny przegląd raz w roku (200 zł), od przeglądu do przeglądu wlewam dobrego oleju (warto dobry przy turbinie) ca.1,5 l.Po zakupie przez 2 lata na usterki wydawałem 1000 zł rocznie(wynikłe z przeglądów), ale teraz wiem co...
~w3d
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
dojeżdżam do miasta 10 km, średni cykl 5,5 litra. do 6 max palił (latem). tylko wężyki paliwowe się coś pękały przy silniku czuć było ropę w kabinie, trzeba było tą klapę zdejmować i wymieniać. Może przez to później był czarny dym, jak mi stary wymienił pęknięty wężyk paliwowy na jakiś gumowy wężyk od wina. Jak ten wężyk był dobry to paliwo wogóle jakby w miejscu stał wskaźnik można było bardzo długo jechać po zalaniu połowy baku, nic się nie...
~Tom_TT
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Spalanie jest naprawdę na dobrym poziomie, przy umiejętnej jeździe idzie zejść do naprawdę małych wartości. W mieście spali trochę więcej, jak by nie było autko trochę waży(1270kg), a coś go rozpędzić musi. Ceny części zamiennych są bardzo przystępne, części eksploatacyjne jak filtry, silentblocki, elementy zawieszenia, łożyska kół itp. idzie kupić w porównaniu z innymi samochodami za grosze.
~August Horch
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Moja ocena to 10!!!!!! Nie jeździłem lepszym. Przy jeżdzie mieszanej bez oszczędzania i czasem z gazem w podłodze na 834km spalił 44 litery ropy. To daje 5,276 na setke. Przy podzróży Nowy Sącz- Wrocław przy prędkości na A4 nie mniejszej niż 140KM/h załadowany w pięć osób spalił 5.8 l/100km. Za to kocham ten samochód. Hybryda nie ma startu do najlepszego diesla Świata czyli TDI koncernu VW.
~Fireblade
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Tdi oszczędne? nie dokońca prawda, chyba, że zamulasz naprawde jak się tylko da, 70km/h to by palił te 4.5l ale kto tak jezdzi? Kupując to brałem pod uwage, ale pali troche więcej niż miało być, bo jest za SŁABY!!! Latając po trasie i troche po mieście powyżej 6-6.5l a auto wolne, a miało być 5.5l. Jak mu dokłądać do pieca to spali 7.5l średnio.
~Tomas
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie ma jak TDI :) silniczek ekonomiczny. W papierach ma, że może zejść do 3,9l/100km, ale mi nigdy się nie udało. Najmniej w trasie spalił mi 4,5l/100km (średnia z 400km). W mieście nie wychodzi powyżej 6,5l/100km Ceny części bajecznie niskie. Np wymiana rozrządu - można zamknąć się w 200zł. Dużo części używanych i solidnych, tanich zamienników.
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
5,6 średnie spalanie to doskonały wynik. w trasie non stop 160 autostrada ausria chorwacja 4 osoby plus pełny bagażnik lekko ponad 6 l. zawieszenie niezniszczelne tylko łacznik stabilizatora czesto do wymiany. osprzęt silnika bardzo drogi lubi padac zawór egr ale można go zaslepic
~ds
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
super! w trasie 4,7-5,0l/100km, średnio 6,0-6,2l/100km. Ceny części niskie, znikoma awaryjność (chyba że trafiłem na świetny egzemplarz), duża dostępność części, niskie koszty utrzymania i nie wymaga niewiadomo jakich wykwalifikowanych fachowców-mechaników:)
~Pieta
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeżdżę krótkie trasy na mieście więc jest to maksymalne spalanie auta i wynosi ok 7.5L trasa spokojna do 100km/h ok 5.5L natomiast szybka trasa 120-160km/h myśle ze ok 6.5L jak na takie auto to nie jest dużo. Narazie zrobiłem tylko rozrząd koszt 430zł :D
~audi 80 1.9 TDI
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
5 litrów na 100 kilometrów to bajka ale coś koło 6 to szczera prawda.miasto i krótkie podjazdy dają o sobie znać ale na trasie ekonomie widać po wskaźniku paliwa i przejechanych kilometrach-pierwsze stoi drugie leci
Audi 80 B4 Sedan