Lista ocen Audi 90 B3 (57) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Sedan 2.3 E 20V 170KM 125kW
bandyta po prostu, świetna elastyczność, ma swoje humory,bardzo upierdliwy układ zapłonowy, drogie części, i przede wszystkim trudno dostępne, jednakże pomruk, oraz osiągi rekompensują, niby stare auto ale nowsze autka często musiały się nieźle napocić, żeby dać mu radę :)
~Wojtek
Sedan 2.3 E 136KM 100kW
Silnik świetny, wytrzymały, niezawodny, bardzo elastyczny, z idealnym przebiegiem momentu obrotowego. Jedyna wada to to że nie znosi gazu!!! Ja na przykład mam problemy z wolnymi obrotami, jak się je ustawi to czasem pochodzi pół roku dobrze a czasem tydzień i znowu ustawianie.
~Młody
Sedan 2.3 E 136KM 100kW
Posiadam te Audi ponad rok i jak dotąd jestem bardzo zadowolony z tego silnika (2.3). Przyzwoite osiągi i niewygórowane spalanie. Dźwięk pięciogarówki w którym można się zakochać i sprawia, że mało kto przechodzi obojętnie w pobliżu. Wyprzedzanie na trasie to przyjemność.
~Obuch obuch@op.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Autem jeździłem od 6 roku jego życia. Jak zaczął się zbliżać do 500 000km to silnik zaczął skakać na obrotach na luzie, a nawet gasnąć. Poza tym zero zastrezeżeń. Bardzo elastyczny (i przy okazji, przy nie za ciężkiej nodze ekonomiczny - 8,2-8,5 przy przewadze jazdy pozamiejskiej)
~łasuch
Sedan 2.3 E 20V 170KM 125kW
20V jak dotąd żadnych problemów, niestety na krajowym paliwie kultura pracy i osiągi odczuwalnie gorsze :/ ale jak dostaje powyżej 4 tyś ciągnie jak głupi mój ma 250 tyś a w cztery osoby + bagaż 240 km/h jechałem ( na hiszpańskej autostradzie) więc chyba nie maożna narzekac
~dylomer
Sedan 2.3 E quattro 136KM 100kW
Silnik pracuje dobrze, ładnie wkręca się na obroty i nieźle ciągnie od 120 km/h wzwyż. Często pojawiają sie niegroźne wycieki oleju. Ma mechaniczny wtrysk i gaz lepiej montować w jakiejś dobrej stacji (jak nie jest to zrobione jak trzeba to albo pływają obroty albo jest słaby).
~urq
Sedan 2.3 E quattro 136KM 100kW
Piękny dźwięk, bardzo elastyczna jednostka, ładnie zbiera się od samego dołu. Spalanie na przyzwoitym poziomie. Jednostka dość wytrzymała, z czasem uszczelniacze zaworowe nadają się do regeneracji, poza tym popychacz vacuum pompy lubi stukać z czasem.
~Marian Koniuszko
Sedan 2.3 E 132KM 97kW
Wiadomo, 133 KM wystarcza, by bez wchodzenia nawet na ulubione przez niego 3,5-4,5 tys.obrotow wyprzedzac na trasie blyskawicznie i bezpiecznie. Chociaz mam wrazenie jakby stopniowo z wiekiem tej mocy ubywalo, chyba musze na hamownie sie udac.
~Jacek: k r a k o w _ j @ poczta . o n e t . p l
Sedan 2.3 E 132KM 97kW
wielu moich znajomych już zaskoczyła cisza - a jeżdżą nieraz niby lepszymi (nowszymi autkami) co do elastyczności to powiem tyle co facet od którego kupowałem "tramwaj" nawet na 5 biegu który w zasadzie włącza się ok 110-120 km/h mozna jechac 50 ;)
~florek
Sedan 2.0 115KM 85kW
Brakuje mocy w dolnym zakresie obrotów, pomrók rzędowej 5 powala na kolana. Jeśli instalacja LPG, to musi być dobrze dobrana ze względu na mechaniczny wtrysk, który z natury nie przepada za lpg.