Lista ocen Audi A2 (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej Ł.
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
W trasy jeździmy zawsze w 2 osoby z bagażami i wtedy spalanie jest najmniejsze, 5,7-6 litrów (100-120km/h). Po mieście około 8l. Nie jest to rewelacyjny wynik, spodziewałem się niższego choć przyznaję auto kusi do dynamicznej jazdy i właśnie tak po mieście jeździmy... Auto kupiliśmy bardzo zajeżdżone i włożyliśmy fortunę w doprowadzenie go do właściwego stanu. Uprzedzam że ciężko znaleźć ten samochód w dobrym stanie bo właściciele pozbywają...
~FILIP 02
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
Powiem tak: wymienilem rozrząd (kpl wraz z filtrami i pompa wody) za co zaplacilem 1350zł na orginalnych częsciach z serwisu. Wymienilem olej (longlive) więc wymiana co 30tys lub 2 lata. i to w zasadzie wszystko. Od wymiany przejechalem 15 tys i nie ma mowy o jakichkolwiek dolewkach. auto sie nie psuje. Nie wiem co to naprawy. Poważnie. Spalanie: Nie jestem aż takim optymistą i nie napisze że 4 litry i tyle) To prawda na trasie potrafi...
~bartekkk@autograf.pl
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
Zuzycie paliwa: nie dajcie sie omamic ze samochod pali 4 litry w miescie i na trasie! Tyle to moze palic wersja 3L! Silnik 1.4 TDI pali 5,5-6 litrow w miescie (w zimie moze to byc wiecej). Na miasto nie ma mocnych, krotkie trasy po 5-10 kilometrow musza das sie we znaki. Na trasie przy 90-100 z tempomatem auto pali 3,6 l / 100 km. Mozna jeszcze zastosowac jazde pulsacyjna ktora powinna zmniejszyc spalanie do ponizej 3 litrow, a nawet okolic...
~Zadowolony właściciel
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
Zużycie paliwa nie ma sobie równych. Minimalne ale nie nazwę to jazdą lecz toczeniem się trasa prędkość 70 - 80 km/h w lecie równe 4 litry. Normalna jazda trasa 100 - 120 km/h 4,5 litra. Miasto prędkość Elek równe 5 litrów, normalna jazda 5,6 litra; szalenie, pisk opon po mieście 5,8 litra. W trasie prędkości rzędu 140 - 160 km/h i więcej wychodzi 5,2 litra
~miron
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
ceny przegladow mozna przebolec poniewaz baaaaardzo zadko zaglada sie do serwisow no chyba ze na wymiany filtrow oleju itp itp. zuzycie paliwa dal bym nawet ocene 6 ale ta maksymalna skala daje tylko 5. na trasie we 2 przy predkosci okolo 110km/h spala 4.0 moze do 4.2 ropy. po miescie gdy go \"pilujemy\" potrafi pociagnac 5.5 litra ale naprawde trzeba go nie szczedzic.
~albertini
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
Przeglad techniczny (w ASO) nie nalezy do tanich, ale czesci za to kosztuja \"grosze\".Podczas dalekich podruzy (500-600 km)zuzycie paliwa jest praktycznie kosztem nieodczuwalnym (3.5 l/100km). Nosze sie z zamiarem doposazenia go w Cruse Control zeby podczas dalekich podrozy modz sie kompletnie wyluzowac ( jezeli kiedykolwiek uzywales tempomatu - wiesz o czym pisze)
~j4kim@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Autko ogolnie posiada maly zbiornik paliwa. Moge powiedziec tylko ze nie jestem specjalnie zachwycony spalaniem tego auta ale byc moze zwiazane z usterkami ktore drecza to auto od jakiegos czasu. Moze przedstawie to w ten sposob. Zalewajac za 50zl trase 21km w obie strony (polowa po obwodnicy, polowa po miescie) mozna pokonac 3-4 razy. Poza tym to strasznie olej silnikowy zlopie.
~don_pazurro
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
spalanie to najwieksza zaleta...trzeba tego doswiadczyc. Ceny przgladów i czesci poza ASO normalne, w ASO np. za przepalony przelacznik swiatek stop zaplacilem 34 zl ,ale robocizna kosztowala w sumie 175 zl, czas trwania naprawy 20 minut, nie polecam ASO, wiele czesci pasuje od golfa IV i skody fabii, wiec spokojnie mozna serwisowac w jakims dobrym warsztacie
~dzidek_z@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
Zużycie paliwa jest bardzo satysfakcjonujące,ale nie życzę nikomu poważniejszej usterki.W tym samochodzie używa się tylko oryginalnych czytaj drogich (pióro wycieraczki 80PLN-wytrzymuje jeden sezon)części. Aha i mam dla wszystkich zainteresowanych bezcenną radę kupujcie auta bez szklanego daszku,gdyż wymiana tegoż kosztowała mnie ponad 7000PLN.
~Szymon (ogoniasty)
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Na poziomie typowych aut miejskich typu polo/ibiza/fabia/lupo, części eksploatacyjne nie kosztują fortuny, gorzej z częściami np. karoseri przeznaczonymi tylko do tego modelu - tu ciężko dostać niekiedy używane , a nowych niekiedy nie idzie już kupić , a jeśli już to w niemczech i drogo to wychodzi niestety:(