Lista ocen Audi A2 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~K:);)
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Jedynie podczas ruszania potrzebuje dodania więcej gazu natomiast już podczas toczenia się jest ultra elastyczny na każdym biegu - można je zmieniać już przy ok 2tys obr/min , nie dławi się, normalnie/ zwyczajnie się zbiera do jazdy Ponoć ta jednostka nie lubi gdy się ją wkręca nonstop w bardzo wysokie partie obrotów wtedy pobiera olej.. Czegoś takiego nie uświadczyłem lecz nie jeżdżę po "dziadziowemu"
~KR:)
~Bartek
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Dla takiej nie za ciężkiej karoserii to starczy, nieco mało żwawy przy komplecie pasażerów i z włączoną klimatyzacją, ale tak to okej - był wadliwy do czerwca 2002r (problemy ze smarowaniem i zamarzający olej w skrzyni korbowej) ! W tym modelu bolączką był... za mały wybór silników! Brakło np. 1.6 8v, 1,8 20v (oba wchodzą bez problemu)
~Andrzej Ł.
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik 1.4 radzi sobie dobrze z tą masą auta, sam kierowca na pokładzie to frajda, kolejni pasażerowie i bagaże zdecydowanie zamulają silnik. Sam silnik nie jest tak super wyciszony jak się można by spodziewać choć na trasie przy 120 przy utrzymywaniu stałej prędkości jest cicho. Przyśpieszanie powoduje że silnik słychać może nie głośno ale wyraźnie.
~Szymon (ogoniasty)
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
1.4 75km - co tu dużo pisać daje rade przy takim lekkim aucie- wiadomo nie jest to wyścigówka, ale do normalnej sprawnej jazdy -starcza, najlepsza szybkość dla tego auta to 100-110km/h wtedy jest i wmiare cicho i silnik nie przekracza 3 tys obrotów, bo powyżej 3 tys bierze nieco więcej oleju
~bikepromotor
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik benzynowy 1.4 o mocy 75KM to już dosyć przestarzała konstrukcja. Mnie interesują jednak fakty: kultura pracy na dobrym poziomie, prosta budowa jest też sprzymierzeńcem bezawaryjności, świetne ŚREDNIE spalanie 5.67 l/100km. Mocy brakuje w terenie pagórkowatym z pasażerami i włączoną klimatyzacją.
~ORYF
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Manewr wyprzedzania rozpoczynam zawsze od wciśnięcia guzika ECO ( odłącza klimatyzacje i dodaje kilka koni) Albo ze mną są problemy albo mam pecha dwa razy złamała mi sie końcówka bagnetu do pomiaru ilosci oleju w silniku
~Rarytas
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
1.4 16v poprawiona wersja bby , z podgrzewaną odmą, odpowietrzaniem skrzyni korbowej i niewadliwym modułem abs - nawet w wielkie mrozy odpala idealnie. Jak zimny lekko klekocze.
~Vesperos
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Silniczek pracuje równo, nie sprawia żadnych problemów. Jedyne co mogę mu zarzucić to to że podczas ruszania trzeba jednak dać mu trochę gazu bo łatwo go udusić.
~zine5
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Ogólnie okej- demon przyśpieszania to to nie jest- ale starcza (brać tylko autka po 2002roku) bo wcześniej silniki były wadliwe (smarowanie i odma)