Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Konrad Kondzio, 6 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 101KM 74kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : wygląd, ilość koni wystarczająca jak na silnik 1.6, doskonałe do poruszania się po mieście
Zawieszenie : Absolutnie żadnego gwintowanego zawieszenia na nasze drogi, końcówki drążków, tuleje, amortyzatory
Układ hamulcowy : tarcze hamulcowe
Karoseria : moga występować oznaki korozji
Równiutko pracuje, ekonomiczny, dosyć prosty. Sprawy olejowe trzeba niestety pilnować (szczególnie w gazowcach)
Czasem się zdarzy, że przytnie przy próbie zmiany na inny bieg.
Z racji tego, że kupiłem na gwintowanym sa tego wady i zalety. Niestety nie nadaje się na nasze warunki jezdne, natomiast trzyma się drogi jak rzep psiego ogona. -> zmiana na oryginale. Wymiana końcówek drążków jest możliwa. Polecam tuleje pełne wsadzić od S3, są trwalsze.
Widoczność dobra, oświetlenie również.
Na plus
Ogrzewanie na 5. łatwa obsługa, szybko się nagrzewa, dobra robota!
Dla kierowcy i pasażera jest OK. Wygodnie, po prostu jedzie się. Dla pasażerów na tylnej części kanapy jazda na dłuższe trasy może być męcząca.
Super izolacja, głośno się robi przy 120km + , znośnie, wręcz niezauważalnie.
Tankuję do pełna za 90zł + - , wychodzi mi ponad 350 km wliczając w to jazdę po mieście i w trasie (LPG), benzyny przeciętnie 8/9l zależy kto ma jak ciężkie buty :) nie ma tragedii.
Audi A3 8L 1.6 - egzemplarze w dobrze utrzymanym stanie wahają się w granicach 9 - 12 tyś. Nie kupować auta oczami! Nie napalać się! Do auta na ładnych kołach lepiej podchodzić z dystansem. Lepiej obejrzeć 3 auta niż pojechać zdecydowanym na kupno tego jednego upatrzonego na które się nakręciliśmy! Można się nieźle wpakować w tarapaty jeśli kupi się sztrucla który tylko ładnie stoi i wygląda!
ZALEŻY OD EGZEMPLARZA: wyciek płynu do spryskiwaczy hamulec ręczny uważać na wydech
- MAGLOWNICA! Maglownica używana : kosztuje - ok.200-300 zł, koszt regeneracji uszkodzonej - ok.400-500zł. Co za tym idzie? - Pompa układu wspomagania kierownicy... Jeśli zbagatelizujemy problem możemy nieźle się wykosztować na części i naprawę. Najrozsądniej będzie dolewać płynu, żeby nie zajechać pompy, no i rzecz jasna jak najszybsza wymiana/regeneracja maglownicy. - układ hamulcowy, przewody, tarcze (zależnie od egzemplarza)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

Usterki Audi A3 8L