Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

maciej_raczak@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 1.8 T 180KM 132kW
Rok produkcji 2001
Audi A3 8L Hatchback 1.8 T 180KM 132kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest bardzo dynamiczny i elastyczny, a przy tym spodziewałem się, że będzie palił więcej. Po 7 latach i 122000km pracuje rewelacyjnie. Niedawno wymieniałem pasek rozrządu, po 90000 zarówno pasek, jak i łożyska były jeszcze w przyzwoitym stanie.
Zawieszenie : Mama fabryczne zawieszenie sportowe- na naszych drogach szybko się zużywa, ale frajda z jazdy wielka.
Biorąc pod uwagę, że to samochód 7-letni, naprawdę jestem mile zaskoczony.
Mam 5-biegową manualną skrzynię.
W moim samochodzie jest fabryczne zawieszenie sportowe. Sztywne i dające świetne właściwości jezdne, niestety na naszych drogach szybko sie zużywa.
Spore słupki boczne, ale i tak bardzo przyzwoicie.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu gorzej, mam wersję 3-drzwiową.
Regularnie wymieniam filtry i odgrzybiałem raz klimatyzację- działa bez zarzutu.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu gorzej, mam wersję 3-drzwiową.
Wczesniej jeździłem autami klasy niższej i może stąd mój zachwyt, ale różnica jest powalająca- przynajmniej w porównaniu z Oplami Kadetem i Astrą, którymi jeździłem wcześniej
Opla Astrę miałem prawie nowe z salonu i serwisowałem go w ASO- Audi serwisuję w stacji napraw, która nie jest ASO, ale specjalizuje się w autach grupy VW- ceny podobne, jak w ASO Opla. Mocny silnik- spore spalanie w mieście, na trasie przyzwoicie.
Nie wiem, czy nadal będę tak uważał sprzedając auto, ale na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.
Jak na razie tylko przepalone żarówki, wymiana akumulatora, wymiana sprzęgła, paska rozrządu, tarcz i klocków- ale na wszystko był już czas.
Usterek poważnych nie było, tylko wymiany, które trzeba było przeprowadzić, bo był już czas na to. Szybko zużywają się amortyzatory i elementy zawieszenia, ale to ponoć "urok" zawieszenia sportowego na polskiej drodze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

8,9