Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Maciekwo262, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Audi A3 8L Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeździłem innymi 90-tkami ale żadna nie chodziła tak samo jak ta którą posiadam.
Ogółem auto w porządku poza jednym szczegółem. Auto produkowane w niemczech a w polsce krawężniki mamy wysokie. Kilka razy zdarzyło mi się przytrzeć spojlerem przednim o krawężnik ale i na to jest sposób : nie dojeżdzać blisko krawężników.
Silnik pomimo małej mocy 90 KM chodzi jak żyleta. Mechanik jadąc moim autem stwierdził że taką 90-tką dobrze pracującą jeszcze nie jechał. Stwierdził że jego 110-tka chodzi podobnie. Dynamika super, auto małe, zwinne, dobre na wypady i do miasta. Nawet mając włączony 5 bieg i jadąc poniżej 2 tys obrotów przyspiesza bardzo dobrze.
Co mogę powiedzieć na temat skrzyni... na pewno że dobrze współpracuje z jednostką napędową. Biegi wchodzą lekko, bez zgrzytów, nie pozostaje żaden wyciek na ziemii.
Co do układu jezdnego to jestem naprawdę zadowolony. Pojazd bardzo dobrze reaguje na ruchy kierownicą, nie ściąga go, nie ma \"bicia\" na kierownicy, dobrze zwrotne auto!
Widoczność w aucie jest na wysokim poziomie. Nic nie powinno umknąć naszej uwadze co dzieje się wokół pojazdu.
Ergonomia w samochodzie jest rewelecyjna. Fotele wygodne, nie powodują żadnego bólu nawet po bardzo długiej jeździe.
Climatronic - to daje rewelację w tego typu aucie. Szybkie nagrzewanie wnętrza, Automatyczny nadmuch zwiększający się lub zmniejszający przy uzyskiwaniu temparatuty ustawionej na wyświetlaczu.
Kierowca jak i pasażerowie mogą podróżować komfortowo. Pomijając wygodne siedzenia przejdźmy do przestrzeni: osoby podróżujące z przodu jak i tyłu mają dużo miejsca na nogi co nie powoduje zmęczenia itp.
Po założeniu osłony silnika nie słychać go w środku prawie wgl, z resztą na zewnątrz wcale głośno również nie jest. Do środka dochodzi jedynie dźwięk od 2 tys obr. a jest to dźwięk pracy turbiny. Kto ma TDi ten wie o co chodzi.
No i teraz najważniejsze. Ceny wysokie więc i auto oszczędne jest najlepsze. Takim autem może być właśnie to!!! 4.5 L na trasie to bardzo mało jak na początek 2000r. Najwięcej samochód spalił mi 6.5 L ale : jazda przez stolicę gdzie dużo świateł i 4 osoby wraz z kierowcą to już obciążenie spore.
Za auto zapłaciłem ok 17 tys ale opłacało się. Znajomi dawali za inne auta więcej ale takiej niezawodnośći jak ja niestety nie mają. Wykonanie solidne bo wtedy jeszcze auta robiło się dokładnie nie tak jak dziś na ilość a usterki idą z tym w parze. Polecam to auto każdemu. Niewiele a jakość wysoka.
Tutaj mało co pisać bo auto nie popsuło mi się wogóle. Chodzi jak powinno i nie wymagało dużego wkładu finansowego. Raz miałem awarię przepływomierza powietrza ale serwis, 5 min i auto znów sprawne.
Nie miałem poważnych usterek które wymagały wkładów finansowych. Jak auto kupiłem tak nadal jeżdzę i jak nic do tej pory nie psuje się i jestem z tego bardzo zadowolony bo zostaje więcej kasy na przyjemnośći niż na naprawę auta które swoje latka już ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Audi A3 8L Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW