Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

bongocioracz, 7 lat temu
Silnik 1.8 T 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Audi A3 8L Hatchback 1.8 T 150KM 110kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie możliwość ustawienia i automatycznego utrzymania temperatuwy.
Przeniesienie napędu : Sprzęgło Haldex w dyferencjale
Inne : Katalizator spalin
Bardzo dobry samochód. Daje dużą radość z jazdy. Wygodny i cichy w użytkowaniu. Trochę twarde zawieszenie jak to w niemieckich samochodach. Bardzo dobre spasowanie plastików wysokiej jakości.
Świetna jednostka napędowa dobrze znosząca gaz. Świetna również do modyfikacji. Silnik jest mało awaryjny więc wystarczy zmieniać olej regularnie. Jedyne co może się zepsuć to turbina ale wystarczy oddać do regeneracji co 250 tys. km i nie będzie problemu.
Nie mam większych zastrzeżeń do tej skrzyni chodzi płynnie jeżeli regularnie wymienia się w niej olej. Jedyne czego mi brakuje to 6 bieg do przodu ale nie można mieć wszystkiego.
Auto świetnie się prowadzi. Napęd quattro jest dobry mimo że jest to napęd dołączany automatycznie. Zawieszenie jest twarde co daje się odczuć na dziurach.
W aucie siedzi się dosyć wysoko co daje bardzo dobrą widoczność. Nie ma problemu z zobaczeniem nawet końca maski samochodu.
Samochód nie jest ciężki w obsłudze. Większość funkcji jest łatwych do znalezienia i dobrze dostępna. Natomiast nad bardziej zaawansowanymi funkcjami trzeba trochę pokombinować albo poszukać w instrukcji.
Możliwość ustawienia temperatury w środku zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie szczególnie w samochodzie z początku 2000 roku. Jest również duża możliwości ustawienia miejsca nawiewu no i opcja automatyczna która utrzymuje warunki w środku bez zmian
Nie jestem osobą wysoką więc dla mnie miejsca w tym samochodzie jest aż nadto. Jeżeli chodzi o osoby wyższe to gdy z przodu siedzi osoba 190 cm to ktoś z tyłu może trochę narzekać na brak miejsca
Auto jest świetnie wyciszone. Do prędkości 100 km/h nawet nie słychać że się jedzie. A przy większych prędkościach hałas jest praktycznie niezauważalny można go zniwelować chociażby cichym puszczeniem radia
Tutaj szału nie ma bo autko lubi sobie wypić. Części też tanie nie są ale są dobrze dostępne.
Auto do najtańszych nie należy ale jakość wykonania i materiałów jest bardzo dobra. Spasowanie plastików też jest dobre.
Z drobnych usterek zaciął mi się tylko silniczek od opuszczania szyby kierowcy i przepaliła się żarówka światła pozycyjnego rejestracji. Czasami kiepsko świeci się ekran komputera pokładowego ale to z czasem znika.
W wersji quattro lubi się psuć sprzęgło haldex od dyferencjału jeżeli olej nie był regularnie wymieniany i ciężko jest znaleźć dobre. W moim był też do wymiany katalizator po 230 tys km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 150KM 110kW [l/100km]

9,3