Ocena kierowcy - Audi A3 8L Hatchback

Err0r, 6 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1996
Audi A3 8L Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tak stare auto nie miało nawet grama rdzy :)
Silnik : Tak jak wyżej opisałem - padł cylinder.
Układ hamulcowy : Pompa ABS
Układ elektryczny : Wyskakująca kontrolka airbag
Autem jeździłem 1 rok. Mało komfortowe, jednak da się lubić. Ogólnie mogę polecić jako pierwszy samochód. Spalanie w silniku 1.8 dość wysokie. Na miesiąc przejezdzalem ok. 500 km - wychodziło to jakieś 800 zł. Zaznaczam, że nie mam lekkiej nogi.
Na start wymiene wszystkie filtry, plyny, rozrząd itd. Mechanik twierdził, że nie wymaga dalej wkładu.. Jednak po pol roku wszystko zaczęło się sypać w tym samym momencie.. Ogólnie naprawy nie są przerażająco drogie, ostatecznie padł cylinder - silnik do wymiany.
Jedynka słabo wchodziła. Na początku przez przypadek startowałem z trójki. Da się przyzwyczaić - jednak jest to do pewnego stopnia uciążliwe.
Moim zdaniem bardzo dobry, przyjemne autko w prowadzeniu. W parze z silnikiem 1.8 125km można śmigać :)
Nie miałem najmniejszego problemu. Nic nie ogranicza widoczności, auto łatwo można wyczuć. Nic dodać nic ująć. Pod tym względem super.
Wszystko jest jak być powinno :) Za dużo funkcji czy zbednej elektryki nie posiada więc ergonomi zepsuć się nie dało.
W zimę super, w lato beznadziejnie. Jazda z otwartymi szybami w standardzie. Model bez klimy. Ma to swój urok jednak zacząłem doceniać wynalazek zwany klimatyzacją.
Z przodu miejsca w sam raz (175 cm wzrostu), pasażer również czuł się komfortowo pod względem przestrzeni. Z tylu nie siedziałem, jest tam dość wysoko. Pasażerowie narzekali tylko na brak tylnych drzwi :)
Wyciszenie kiepskie, ja lubię słuchać jak pracuje silnik więc dla mnie nie stanowi to żadnego kłopotu. Ogólnie nie ma czego więcej oczekiwać pod tym względem od auta tej klasy z tamtych lat.
Średnie spalanie 10l miasto/trasa 60/40%. Wszystkie filtry rozrząd i pakiet startowy to +/- 1200 PLN. Niestety kilka miesiecy po wizycie u mechanika zaczął się sypać: Pompa ABS (700PLN), wyskoczyła kontrolka Air Bag, zawieszenie szybko padło na felgach 17" i na koniec strzelił cylinder (silnik do wymiany).
Auto tanie w zakupie, dostarczyło sporo radości. Koszty elementów eksploatacyjnych niskie. Możliwe, że trafiłem na kiepsko egzemplarz chociaż przed zakupem był dokładnie sprawdzany. Nic nie wskazywało na tego typu dolegliwości..
Tak jak wspominałem wyżej pompa ABS, airbag, poza tym nie działał centralny z guzika (zamek w zimę łatwo zamarza :)), poza tym schowek pasażera ciężko się zamykał.
W moim przypadku skończyło się to niestety źle. A polubiłem te auto - w wersji 3d wygląda i jeździ doskonale. Może ktoś inny miał więcej szczęścia. Opinia oparta na moim doświadczeniu z w/w autem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

10,7