Lista ocen Audi A3 8P Hatchback 3d (69) - Silnik

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mały
Hatchback 3d 1.6 FSI 115KM 85kW
zdecydowanie na PLUS. Silnik FSI daje radę. Jest wystarczająco dynamiczny, a przy tym pali stosunkowo niewiele. Różnica pomiędzy FSI a zwykłym 1.6 jest kolosalna. Gdybym miał jeszcze raz dokonać wyboru, to wziąłbym dokładnie ten sam silnik. Przede wszystkim nie ma żadnych z wad, którymi jest obarczony teraz produkowany silnik 1.4TFSI. Miałem okazję zrobić kilka tysięcy kilometrów wspomnianym 1.4TFSI i się bardzo zawiodłem, różnica w osiągach...
~Maciej
Hatchback 3d 1.6 102KM 75kW
Silnik jest za słaby do tego auta, jeżeli chcemy mieć mały bolid. Nadaje się na dojazdy do pracy, ale wtedy polecam zagazować. Ten silnik dobrze znosi LPG, a informację o braniu oleju przez niego są często podawane przez osoby, dla których termin "przegląd instalacji gazowej" jest obcy. Do tego lać trzeba dobry olej i będzie służył. U mnie przy zużycie oleju nieznacznie wzrosło po przekroczeniu 280tyś. przebiegu.
~MateuszP
Hatchback 3d 1.9 TDI 105KM 77kW
Po odpaleniu jak to pompowtryskiwacze hałasuje później jak sie rozgrzeje całkiem przyzwoicie, elastyczność dobra jednak ciągnie tylko między 2000-3000 obrotów potem tylko hałasuje nowsze diesle z common rail potrafią więcej; dodatkowo cenie silnik za bezawaryjność pali do strzału nawet przy niskiej temperaturze:)Mocy do normalnej jazdy wystarcza jednak zawieszenie prowokuje do ostrzejszej jazdy a wtedy chciałoby się wiecej:D
~szymek_wawa
Hatchback 3d 3.2 VR6 250KM 184kW
Genialna jednostka, stara, dobra, wolnossąca konstrukcja VW z pośrednim wtryskiem paliwa. Brzmi pięknie, ale jest stanowczo za cicha. Cięższy od silnika w S3, przez co auto lekko "płuży" przodem. Mało miejsca pod maską powoduje, że akumulator trafił do bagażnika, a dzięki pośredniemu wtryskowi benzyny jest możliwość zamontowania instalacji LPG, ale o tym dalej.
~MichalG
Hatchback 3d 3.2 VR6 250KM 184kW
Największe pozytywne zaskoczenie. 250KM i 320Nm to coś niesamowitego. Żeby to zrozumieć trzeba się przejechać. Rewelacyjne przyśpieszenie na każdym biegu. Wyprzedzadnie to przyjemność. Szybkości maksymalnej nie sprawdzałem ale 200km/h osiągnąłem momentalnie a jemu ciągle było mało. Piękny dźwięk silnika chociaż uważam, że powinien być głośniejszy.
~Marcin S.
Hatchback 3d 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Jeśli jest sprawny to nie ma się czego czepić. Seryjny wydech brzmi fajnie (jak na diesla wręcz bardzo), po zmianie programu przyśpieszenie (7s) i osiągane prędkości (240km/h) są bardzo dobre. Jak trafisz na dobry egzemplarz lub wymienisz wszystko co "lubi" się w nim psuć, to jest wręcz idealny jak na tą pojemność.
~P
Hatchback 3d 2.0 TDI PD 140KM 103kW
W porownaniu z innymi silnikami tdi Bardzo cichy ale wiem ze to diesel natomiast elastycznosc to perelka Egzemplaze ponoc roznia sie moca katalogowo mam 9,5 do 100 ale po pomiarze w profesjonalnej firmie ma 8,4 s i to nie jest zaden bajer!!!!!do 190 ide rowno potem juz troche gorzej ale od czego sa chipy(dam taki na 170km i 400nm)
~Mateusz
Hatchback 3d 2.0 FSI 150KM 110kW
Brakuje mu do dynamiki w niskich i średnich obrotach do jakiej przyzwyczaiłem się w 1.8 Turbo, zabawa zaczyna się powyżej 3,5 tyś obrotów. Jego minusem jest spalanie, które może nie jest wysokie ale wobec ww silnika jest wyższe o ok. litr. Nadrabia za to kulturą pracy oraz ciekawym dźwiękiem.
~Słoma
Hatchback 3d 1.9 TDI 105KM 77kW
Co mnie dziwi i nie dziwi bo miałem już Tdi z Vw to jak je odebrałem klekotało jeszcze głośniej niż mój poprzedni golf. Jednak po zastosowaniu Liqui Molly dwusiarczku molibdenu jest znacznie lepiej. No i do każdego tankowania Castrol TDA.Co jest miłego to spalanie max 6,5 litra na 100km.
~MiroTDI
Hatchback 3d 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik 1,9 105KM jest za słaby jak na masę 1400kg. Dlatego zaraz po zakupie przy przebiegu 132tys zrobiłem chiptuning w firmie Dynosoft Tychy.Zaowocowało to 145KM i 335Nm,a auto zaczęło w miarę dobrze jeździć.Poprawiła się elastyczność,a wyprzedzanie stało sie przyjemnością.
Audi A3 8P Hatchback 3d