Ocena kierowcy - Audi A3 8P Hatchback 3d

Masakracja, 8 lat temu
Rok produkcji 2003
Audi A3 8P Hatchback 3d 1.6 102KM 75kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Pierwsza ważna rzecz - silnik. Jeśli interesuje Cię wpakowanie LPG i niezawodność to 1.6 polecam w 100%. Jeśli lubisz jakiekolwiek przyspieszenie to ta konstrukcja NIE JEST dla Ciebie i nie daj sobie powiedzieć inaczej. Nawet nie jedź tego oglądać, rozczarujesz sie. Weź 1.8T, choćby z poprzedniej generacji, dobra rzecz. 102KM styknie na wszystkie Matizy i gabaryty, ale pod nogą za wiele nie zostaje. W środku natomiast 8P to jest to co w Audi się ceni. Druga ważna rzecz - pozycja kierowcy i komfort. Auto jest przemyślane lepiej niż modele innych (zwłaszcza tańszych) marek na kilka lat do przodu. Już nie wspomne o tym jak dobrze wygląda. Nie dziwota, że robili ten model tyle lat. Co zrobić jak nie miałeś nigdy Audi i wahasz się między np Golfem/Leonem a A3? To przejedź się chociaż tym Audi - nie będziesz chciał wysiadać. Może jestem spaczony bo mam te głębokie profilowane fotele, podgrzewane, climatronic, Audi Concerty i te wszystkie uje muje dzikie węże bajery którymi zasypują sprzedawcy, ale i bez tego różnice czuć od razu. Tak, w portfelu po wizycie u mechanika też, ale nie są to niebotyczne kwoty którymi straszą Cie hejterzy w Seicento. WAŻNA UWAGA - wersja 3d jest bajeczna dla dwóch osób, ale niepraktyczna dla pasażerów trzech i wzwyż. Nie ma problemu jeśli z tyłu siedzi ktoś drobny, ale jak masz zamiar wozić babcie albo grubasów to zapomnij o tym aucie. Za nisko i za wąsko się tam wsiada. Bagażnik jest przyzwoity, 2 tygodnie nad morze z dziewczyną obrócisz spokojnie. Trzecia ważna rzecz - ekonomia. Lubię jechać szybko, ale zawsze w miare możliwości ekonomicznie. Nikt kto lubi rajdową jazde nie czyta tej opinii, więc pozostałych zapewniam, że można tym autem osiągnąć niskie spalanie. Nie wybijam ponad 7l, trasy zwykle kilkadziesiąt km, jeśli ktoś wyprzedza to jestem to ja. Da się rekordowo zejść poniżej 6l, można siorbać powyżej 8l. Twoja decyzja. Czwarta ważna sprawa - jazda. Autko dobrze trzyma się drogi, jest osadzone stosunkowo nisko. Jeżdże na 17", czuje się wygodnie na każdym rodzaju nawierzchni. Siedzi się głęboko, jest cicho i bezpiecznie. Lepsze warunki w tej kategorii aut można dopiero dostać w klasach lux z wyższej półki. Wszystko w A3 jest na swoim miejscu i jak dla mnie w sam raz. Ma to już 13 lat i nic się nie rusza, nie skrzypi ani nie odpada. Sprawdzałem typowe alternatywy, czyli tam Astra GTC, Golf, Leon, Civic itd i w niczym nie czułem się tak dobrze jak w Audi. Polecam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

6,8