Lista ocen Audi A3 8P (126) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szymek_wawa
Hatchback 3d 3.2 VR6 250KM 184kW
Mam skrzynię manualną, brakuje mi DSG, jazda z nią jest dużo wygodniejsza i daje dużo więcej radości. Trochę krótkie przełożenia 1, 2 i 3, męczące przy jeździe w korku. Moment silnika wysoki i dostępny przy niskich obrotach, więc nie trzeba redukować przy szybszej jeździe. Sześciobiegowy manual - bardzo precyzyjny, pomimo przebiegu 170tkm. Sprzęgło bierze "zdecydowanie" - ale to kwestia przyzwyczajenia.
~radzio76@poczta.fm
Hatchback 3d 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Skrzynia DSG (s-tronic 6 biegowy) nigdy nic innego nie kupię chyba ze zbiednieję :( tryb S ciagnie do czerwonego pola , skrzynka redukuje przed zatrzymaniem się , mozna zmieniac biegi manetkami przy kierowniku.Ogromna szybkosc działania niesamowite doznania. Troszke dziwne działanie podczas cofania R. wrzucam R naciskam lekko gaz auto reaguje po sekundzie mocnym zrywem (powinno wolniej cofac z wyczuciem).
~TOmek
Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW
Precyzja - rewelacja! Raczej nikt nie będzie narzekał. Fatalne jest jednak to, że z silnikami 1,9 TDI montowano skrzynie 5 biegowe - są świetne do miasta ale męczące w trasie. Zwyczajnie brakuje 6 biegu. Auto powyżej 120 km/h staje się męczące podczas podróży (oczywiście bez przesady) - moja uwaga wynika z dużych oczekiwań w stosunku do Audi (wymagasz więcej)!
~jasiek
Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW
Coś strasznego. Trzeba uważać na zmianę biegów(bardzo uważać) bo można ją szybko zatrzeć. Staram się , ale często słyszę to okropne trrrrrr... a jestem kierowcą który przejechał już w ciągu 10 lat przeszło 400 tys. Nie mogę uwierzyć że w klasie premium są takie problemy. W astrze czy passacie nie miałem z tym problemu.
~kiwi
Sportback 1.4 TFSI 125KM 92kW
Dobra 6 stopniowa manualna , wchodzą charakterystycznie dla audi, zdecydowanie intuicyjnie i bardziej precyzyjnie od innych marek w tym segmencie. 6 sty bieg jest idealny na autostrady do 160 km/h można tym samochodem podróżować bez wyciskania ostatnich soków , co uważam za dobrą prędkość jak na ten silnik.
~f3r53k
Sportback 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Troche jakby źle spasowana, ciężko czasami w mieście trafić na odpowiedni bieg czy to 2, a może 3, a jednak 4. Będziesz jechał redukował np 3 to Cię szarpnie i bedzie mocno hamował, wrzucisz na 4 to troche go przymuli i dostanie dwumas, także mogli sie bardziej postarać
~Piotr
Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW
Pierwszy samochód (a wcześniej miałem ponad 15 różnych:niemieckie, japońskie, francuskie) w którym skrzynia biegów chodzi tak jak powinna. Żadnego haczenia czy poszukiwania biegów. Wszystko na miejscu, zawsze precyzyjniej i z przyjemnym krótkim skokiem dźwigni zmiany biegów.
~Mikołaj 26l.
Sportback 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Skrzynia biegów działa bardzo precyzyjnie. Biegi wchodzą płynnie z przyjemnym, delikatnym "oporem" co jest szczególnie fajne przy dynamicznej jeździe. Nie ważne czy chcemy przyspieszyć na 3 czy 5 biegu, samochód robi to z ogromną przyjemnością.
~michal
Sportback 1.6 TDI 102g 105KM 77kW
Ze skrzynia mialem problem po 150000km. Ciezko bylo wrzucac 2jke. Po wizycie w ASO problem rozwiazany. Druga sprawa. Jak dam za malo gazu przy ruszaniu z miejsca to auto szarpie. Okazuje sie ze ten typ tak ma. Wystarczy dac wiecej gazu i jedzie OK.
Dziennik kosztów dla Audi A3 8P
6,8
7,9
~MichalG
Hatchback 3d 3.2 VR6 250KM 184kW
Po poprzednich niemieckich samochodach tutaj jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W odróżnieniu od poprzednich ta skrzynia jest bardzo precyzyjna. Przełożenia bardzo dobrze dobrane. Można i poszaleć na niskich biegach i pojeździć ekonomicznie na 5 i 6.