Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

As, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : układ jezdny, bo resztę widać gołym okiem :)
Ponieważ sama korzystałam z opinii kierowców przy wyborze autka, dzielę się teraz swoimi spostrzeżeniami. Jeżdziłam różnymi autami. Zaliczam A3 Sportback 2l TDI do klasy wyższej, ze wzglęgu na układ jezdny, jakość wykonania, komfort jazdy i dbałośc o szczegóły.
To to diesel z pompowtryskami, gdy zimny trochę głośny- dlatego 4 pkt.Szybciutko rozgrzewa się i jest ok. Gdzieś przeczytałam o wyższości PW nad CR, chyba chodziło o zużycie paliwa. Reszta, to jest dynamika, elastyczność, to już bajka. Ocemiam na 5 z plusem. Porównuję z wyższej klasy samochodem męża.
Automatycznia skrzynia i nie chcę więcej manuala !
To chyba Audi opanowało do perfekcji. Z resztą Audi wygrało u mnie z BMW 320 z tylnim napędem. Niestety zimy u nas długie i miałam możliwość sprawdzić te systemy zabezpieczające i porównać z napędem Audi na przód. Audi górą !!!
To nie SUV widzisz do przodu, do tyłu i na boczki.
Ilość schowków (nawet pod siedzeniami) jest wystarczająca. Podłokietnik nie za nisko , można podnieśc go odpowiednio, by prawa rąsia miała wygodnie, bo nie musi wachlować lewarka zmiany biegów. Podsumowując OK.
Samochód wybierałam tak, by miał podgrzewane fotele i to działa super, resztę ogrzewania sprawdzę zimą. Wentylacja działa ok , nie ma problemu z parującymi szybami podczas deszczu.
Sportback 4-o drzwiowy. Cudowne połączenie sportowego autka dla singla lub jako drugie w rodzinie z małym autkiem rodzinnym.
Tu zimny silnik trochę za bardzo słychać. Potem jest dobrze, czyli 4. Ale za zły początek daję 3 pkt.
Sportowa jazda w trasie (inaczej nie można), jazda miejska w korkach i spalanie na poziomie 6l. Ceny przeglądów w ASO to makabra. Na szczęscie nie muszę z ASO korzystać, a serwis, który mam oferuje normalne ceny. Ktoś powie:\"jak Cię stać an Audi, to i stać Cię na serwis\". Może i stać mnie, ale ja się z tym niezgadzam by mnie ktoś w bambuko robił. Jeżeli taką samą usługę mogę mieć za połowę ceny, więc serwis Audi poprostu zdziera.
Tu chyba nigdy nie jest za dobrze, biorąc pod uwagę nowy samochód i utratę jego wartości po wyjechaniu z salonu. Ja kupiłam autko 2 letnie z salonu i gwarancją. Uznałam , że dwuletni stan samochodu do jego ceny teraz jest ok i kupiłam autko. POLECAM.
Na razie nic się nie dzieje i wg opisu historii pojazdu nie miał żadnych usterek naprawianych na gwarancji w ASO.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI PD 140KM 103kW [l/100km]

6,2