Lista ocen Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2004-2008 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik 1,9 TDI jest głośny, szczególnie gdy jest zimny - znacznie go słychać. Po rozgrzaniu również jest słyszalny ale dźwięk jest znacznie bardziej przyjemny - podczas przyśpieszania ma się wrażenie że jeździ się mocnym benzyniakiem... miłe to!!! Mam auto po programie (moc podniesiona z 105 KM na 139 KM) - po tym zabiegu A3 pokochałem II raz). Jest teraz elastyczny i naprawdę daję radę: do miasta w 100% wystarcza, w trasie trochę mocy brakuje...
~stratus84
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Tak jak pisałem w opisie ogólnym, jest wiele odmian 2.0 TDI PD, jedna z nich faktycznie miała problemy i zepsuła opinie innym. Radzę przed zakupem zorientować się coś na ich temat. Moje 2.0 TDI 140KM 8V o oznaczeniu BMM działa w porządku, silnik suchy, wymieniam olej, filtry i tyle. Owszem miałem kilka drobnych problemów ale to opiszę w usterkach. Moc wystarczy, jak dla mnie chodzi i zbiera się fajnie choć jakby było kilka KM więcej bym nie...
~As
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
To to diesel z pompowtryskami, gdy zimny trochę głośny- dlatego 4 pkt.Szybciutko rozgrzewa się i jest ok. Gdzieś przeczytałam o wyższości PW nad CR, chyba chodziło o zużycie paliwa. Reszta, to jest dynamika, elastyczność, to już bajka. Ocemiam na 5 z plusem. Porównuję z wyższej klasy samochodem męża.
~alaska
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
2.0 TDI Camon Rail (nie pompowrtyski) moim zdaniem silnik pracuje cicho wbrew innym opiniom o tym samochodzie. Fakt ze te z pompowtryskami sa rzeczywiscie felerne!! Super jedzi ze skrzynia S-tronic (DSG) zarówno w miesccie jak i na trasie.
~MK
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Chodzi jak marzenie, 140 KM i 6 stopniowa skrzynia manualna spokojnie wystarczy by poszaleć, świetne hamulce i asystent nagłego hamowania. ESP sprawdza się przy słabych warunkach atmosferycznych.
~Strt
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Doskonała elastyczność i przyspieszenie, spontanicznie reaguje na dodanie gazu już od 1500-1700 obrotów. Nie trzeba wysoko kręcić abu uzyskać dynamiczne przyspieszenia. Niestety zbyt głośny.
~M47
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik bardzo fajnie się zbiera szczególnie na starcie ze świateł czuć moc. Jeżeli chodzi o dłuższe trasy bardzo przyjemnie się podróżuje dosyć ekonomiczne autko
~Beryl
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik to niezly sprinter. Turbina robi robote, Niesamowicie elastyczny, nawet na 6 biegu czuc przyspieszenie!
~Andrzej 34, Bydgoszcz
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Słychać że to diesel - wprawdzie ejst o niebo lepszy od 1.9 TDI który pracuje jak traktor, ale znam lepsze, cichsze diesle.
Dziennik kosztów dla Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
8,3
~Lolek85
Sportback 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Nie miałem problemów z silnikiem ani razu przez 3 lata. Napewno wrócę jeszcze do a3
Audi A3 8P Sportback