Lista ocen Audi A3 8Y Sportback (7) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DK
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Polaczenie DSG z ukaldem mild-hybrid jest niedopracowane. Szkrzynia szarpie w nieregularny sposob przy niskich predkosciach. Hamowanie odbywa sie stopniowo i nie rownomiernie jak skrzynia redukuje kolejne biegi i uklad odzyskuje energie. Po miescie nie jezdzi sie tak plynie jak przy zwyklej hybrydzie, duze opoznienie przy redukcji nawet w trybie skrzynii S oraz silnika Dynamic. Uklad midl hybrid w polaczeniu ze skrzynia ZF w BMW dziala i...
~Mateusz
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Troszkę obawiałem się komentarzy dotyczących skrzyń DSG i ich poszarpywania. W przypadku tego modelu samochodu tego typu zdarzenia mają jednak jedynie miejsce podczas dociskania pedału gazu do maksimum na nierozgrzanym silniku. Skrzynia łapie delikatne opóźnienie jednak zmiana tryby na "sport" rozwiązuje tą kwestię.
~bleidd
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Zdarza jej się czasem lekko szarpnąć ale poza tymi sporadycznymi sytuacjami to działa zgodnie z oczekiwaniami, na D jest nieco ospała ale na S działa żwawo. Zmiana biegów jest płynna i prawie niezauważalna.
~MZ
Sportback 1.0 30 TFSI 110KM 81kW
W miarę dobrze zestawiona, ale zbyt częsta sugerowana zmiana biegów: 6 bieg od 55km/h, przedział 4go biegu od 40 do 48km - nawet nie opłaca się go wrzucać
~Paweł
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Kilka razy zdarzyło się, że nie mogłem wrzucić pierwszego biegu. Trzeba było kilka razy wcisnąć sprzęgło. Pierwszy bieg jest bardzo krótki.
~Tomasz T
Sportback 1.0 30 TFSI 110KM 81kW
Mam manuala - trochę za krótka jedynka i za krótki szósty bieg. Zmiana biegów bez problemów
~Johnny
Sportback 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Jest OK, choć czasem zdarza się jej delikatnie poszarpywać.
Audi A3 8Y Sportback