Lista ocen Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 (61) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grzegorz06041@wp.pl
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
No to zaczynam: cieknące tylne zaciski hamulcowe, \"wariujący\" klimatronik, pękające (pastikowe) prowadnice szyb, awaria sterownika centralnego zamka, kilkakrotnie wymieniany zaworek N75 (sterowanie turbiną),rozsypało się sprzęgiełko alternatora, co w konsekwencji doprowadziło do zerwania paska osprzętu, spalony wentylator ogrzewania kabiny, padły oba przeguby napędowe i łożysko w prawym przednim kole, przynajmniej raz w roku muszę...
~konrad_kacper
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak to się mówi: zawsze k*** coś! Wymienię tylko usterki z tego roku: sprężarka klimy: 500zł - używana, wspomniane już zawieszenie - 3000zł, pompka centralnego zamka: 500zł - używana, tylna kanapa: pękł plastik od składania jednej części kanapy (nie chce się teraz składać), po złożeniu drugiej części nie chce się złożyć - w serwisie zaproponowali mi wymianę tylnej kanapy. Biorąc pod uwagę, że jest ona skórzana zaproponowano mi cenę 5000zł!!!...
~Łukasz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
20 letnie auto narażone jest na drobne usterki. Sam spotkałem się z kilkoma i co prawda są to rzeczy bardzo łatwe do usunięcia np. Uszczelka pokrywy silnika, termostat, demontaż ramion wycieraczek oraz oczyszczenie ich tulejek, króciec wody przy głowicy silnika. Każda z tych napraw zajęła mi na podwórku jakieś 30 minut a finansowo nie przekroczyła nawet 50zł także o takich banalnych usterkach nawet się nie powinno pisać.
~padiaodfa
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie spodziewałem się tego po takiej marce jak Audi. Z drobiazgów to często się psuję w większości A4: sprężyna klamki kierowcy, pękają sprężyna uchwytów na kubki, puszczają luty na panelu klimatronika, częste awarie centralnego, zacinająca się tylna wycieraczka, łamiące się prowadnice elektrycznie otwieranych szyb, nawala procesor fabrycznego radia. Zapiekają się silniczki sterowania nawiewami.
~tomekkkk
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Jedyna usterka jak narazie bylo to ze do srodka dostawala sie woda, poprostu jakies tam kanaliki sie pozapychaly liscmi blotem itd. i jakas uszczelka byla do wymiany, poza tym nic. Tylko materialy eksploatacyjne wymienilem: łożyska tylne, rozrząd, olej, i ostatnio lewy przegub bo zaczal pukac - WSZYSTKO, ale to w koncu nie jest nowe auto. Ceny przystepne.
~JEZIERINHO
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
co charakteryzuje w moich oczach marke AUDI to własnie NIEZAWODNOŚĆ nie dziej mi sie w zasadzie nic w 11- letnim aucie to chyba cud ale wlasnie tak jest, silniczek chodzi jak zyletka z blachą zadnych problemów. z drobiazgów to jedynie nie raz chaczy mi sie popilniczka ale jej uzywam tylko do papierków po cukierkach wiec nie zbyt czesto. 5
~Yahoo
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Z drobiazgów hmmm, podłokietnik mi się zepsuł. Lusterko samościemniające się \"wylało\" i się rozsypuje dalej. Kable od poduszek chyba się obluzowały bo co jakiś czas wywala błąd i muszę dociskać. Lampka pokazująca otwarcie bagażnika nie styka i mruga przy otwarciu. Radio Symphony się wysypało (CD przestało czytać).
~Pioter
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Drobiazgi czyli elementy pojazdu nie mające istotnego wpływu na bezpieczeństwo, a raczej na jego użytkowanie i zadowolenie z eksploatacji. Czujnik poziomu paliwa, elektronika klimatyzacji i automatyka oświetlenia potrafią się czasem buntować. nie ma to znaczenia bo za chwile wracają do poprawnej pracy. Tak więc są czasem uciążliwe.
~Krecik
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Wszystko jak wiadomo zależy od poprzedniego użytkownika :) Moje problemy ( drobiazgi ) to : Pompka centralnego zamka ( przestała otwierać 3 drzwi ) naprawiona za kilka zl Parktronic ( raz działa raz nie, najprawdopodobniej uszkodzony jeden czujnik ) Zmieniarka CD Czujnik ABSu w jednym kole
~Marian
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
hmm co zaliczyć do drobiazgów.... na pewno panel klimatronika, czasem trzeba poprawić zimne luty, pompka zamka centralnego, wielu rozsypuje się grafitowy wirnik, mi padła elektronika. Pękające uszczelki chłodniczki oleju, szczególnie w siarczyste mrozy. Spadające osłony przegubu.
Audi A4 B5 Avant