Lista ocen Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2001 (66) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Ten pierwszy bieg jest BARDZO krótki, a ma to dość spore znaczenie przynajmniej dla osób takich jak ja, z małym doświadczeniem, ponieważ może i jest to niebezpieczne przy lewoskręcie gdy jest spory ruch na drodze. Na dwójce maksymalnie osiąga 80 Km/h ale nie jest to miłe dla ucha. Drugi i trzeci bieg są przeze mnie najczęściej używane w mieście a na tych biegach naprawdę auto przyspiesza przyzwoicie. Wydaje mi się, że wsteczny ciężko wchodzi...
~ace
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
W skrzyni biegów brakuje jednego biegu ja to nazywam autostradowego czyli normalnie niech zostanie od 1 do 5 ale przydałoby się jeszcze na autostradę 6 ale bez zmiany stopnia zmiany pozostałych pięciu. Nie mniej skrzynia pracuje bez zarzutów pomimo przebiegu. Olej nie był zmieniany do tej pory. Przy przebiegu jaki wcześniej wskazałem brak awarii i wszelkich usterek.
~JEZIERINHO
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
to w tym aucie jest poprostu IDEAŁ kazdy bieg wchodzi jak po maśle , wsteczny elegancko troszke za krotka jedyneczka ale to w koncu DIESEL a nie 2,7 bi turbo !!! w zimie rowniez mnie nie zawiodla a jezdzilem w temp. - 25 C . trzeci jak i czwarty bieg sa bardzo elastyczne bez problemu mozna zwalniac i przyspieszac auto nie muli sie !!! 5
~tomekkkk
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia dobra, biegi wchodza latwo, dla mnie wada jest to ze sa umieszczone dosyc blisko siebie i czasem zamiast 2 mozna wrzucic 4, a zmiast 3 5, raz tak zdusilem auto jak ruszalem ze swiatel. Ale auto ma przejechane 267 tys. km, i nic w skrzyni nie haczy, wiec duzy +.
~Rafał Ł.
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Zaraz po zakupie zaczęły ciężko wchodzić biegi, specjaliści kazali wymieniać skrzynie itp... Wymieniono łożysko i jakieś pierdoły, koszt naprawde był niewielki( nie pamiętam dokładnie ile bo to już parę lat w tył.
~Yahoo
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia jest w porządku ale jedynie jak auto jest rozgrzane. Na zimnym ciężko wchodzi 1 i 2 bieg. Olej wymieniany więc może to być wina czegoś innego. Natomiast jak auto się rozgrzeje skrzynia chodzi bardzo płynnie.
~Baltazaros
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
po takim przebiegu biegi wchodzą gładziutko bez większych problemów...szkoda tylko że nie ma szóstki, bo na autostradzie przy 150km/h słychać dosyć silnik... ale przełożenia są idealne w mieście nie trzeba ciągle żonglować biegami...
~Łukasz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia chodzi lekko nawet zimą, drążek można zmieniać nawet jednym małym palcem. Pomimo kilku lat użytkowania nie wystąpiły u mnie żadne usterki skrzyni, sprzęgła i dwumasy.
~kamilcza14
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia jest 5 biegowa automatyczna, zwykły automat. Biegi zmienia dość szybko ale bardzo zamula silnik. Mam drugie Audi z manualną skrzynią 90KM i jest 2 razy zrywniejsze.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
6,1
~Pioter
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia manualna współpracująca ze sprzęgłem dwu masowym. Należy kontrolować stan oleju przy każdym przeglądzie, a nie zaznasz z tym elementem żadnych przygód.
Audi A4 B5 Avant