Lista ocen Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 116KM 85kW 2000-2001 (27) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dzidek877
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Szukałem info na temat silniczka na AutoCentrum.pl i nie znalazłem, dlatego podzielę się wiedzą bo wiem że ludzie posługują się tą stroną przed zakupem auta - sam tak robiłem! A więc: jest to silnik AJM 116KM PD (na pompowtryskach, które są czułe na jakość paliwa więc lać tylko na dobrych stacjach, polecam BP, a samochód pojeździ latami!) Do tego olej, również jedna marka, np castrol gtx! Nie słuchać starych mechaników, pryków, mówiących że to...
~blu99
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Elastyczność i osiągi więcej niż dobre. 115KM na pompowtryskach daje na prawdę sporo frajdy z jazdy. Plus to łatwość w zawirusowaniu tego silnika. Jedynie kultura pracy pozostawia do życzenia. Wszystko można o tym silniku powiedzieć, ale nie to że jest cichy. Zimny bardzo hałasuje, po rozgrzaniu sytuacja znacząco się poprawia, ale i tak wiadomo że to diesel. Taka jego uroda. Mi nie przeszkadza. Jeśli chodzi o trwałość to na badaniu przy...
~pole_Q
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
zima przy ostatnich mrozach (-24) jak na diesla pieknie (no jak chodzi o klekot to go slychac;p ale coz DIESEL:)) latem nawet sie nie spotrzezesz a juz Ci pali na tyk;) (klekot ledwo slyszalny...no chyba ze sie nie ma polowy wygluszen;). Elastycznosc...jak na mase 1395 wysmienita wyprzedzanie na 4 czy 5 przy predkosciach 50 i kolejno 60 bez problemu.
~Vakial
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Silnik oszczędny i niezawodny. Ładnie zbiera sie od 1600 obrotów powyżej 2 tys idzie jak burza.Dość duży minus za kulturę pracy szczególnie zanim się rozgrzeje. Przy przebiegu 265 tys. km nie bierze oleju pali na dotyk. Jedyny problem jaki z nim miałem to zapieczone kierownice turbiny ale 3 godziny 4-pak piwa i sprawa załatwiona.
~gumis020
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
witam,silniczek diesla o tej mocy super w sam raz do tego auta zbiera sie juz od niecałych 2 tys obrotów super ciągnie i nie wiele pali przejechałem sie nowszą a4 130 kM i powiem wam ze w sumie identycznie ida niby mocniejszy silnik ale cięższa,tankować na pewnych stacjach i cieszyc sie jazdą
~maronmd
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Posiada silnik 1,9 TDI, po wymianie rozrządu itp, turbo też jest nowe, i tak jak pisałem jak na taki silnik o mocy 115KM to autko daje radę, choć podobno większą ilość osób znosi tak sobie. W praktyce jeszcze tego nie sprawdziłem tak dokładnie, ale sądzę że daje radę bez problemu ;)
~tajemniczy
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Silniczek nawet spoko trochę głośny ale to pompowtrysk ,więc nie ma co się dziwić.Na wolnych obrotach od razu poznać co pod maską siedzi.Moc i moment obrotowy rewelacja czuć jak turbo pompuje ,że ciska w fotel jak przyspiesza.Ale do tanich w serwisowaniu nie należy.
~Teges
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Jak jest zimny potrafi \'zaklekotać\', ale szybko mu przechodzi. Elastycznośc doskonała - zmiana biegów przy obrotach 1300-1500 - żaden problem. Piątka wrzucona przy 60km/h i auto ładnie przyśpiesza. Przy wyprzedzaniu żadko potrzeba redukować bieg.
~maro_2@op.pl
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Silniczek jest dynamiczny i wbrew opiniom wcale nie jest głośny, bynajmniej nie słychać go wewnątrz auta. Jest bardzo elastyczny, tylko niestety nie można go wysoko kręcić,ale to norma w dieslach.
~Prince Polo
Avant 1.9 TDI 116KM 85kW
Silnik 1.9 TDI 115km naprawdę radzi sobie z tym dość lekkim autem. Spalanie w granicach 6-8l/100 (przy mojej dość ciężkiej nodze jest nieźle).
Audi A4 B5 Avant