Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Maryjan, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Prosty bezawaryjny na zwykłej pompie z turbinką takiego szukałem, kazdy dobry mechanik powinien go w miarę możliwości naprawić
Moje a4 1.9 tdi 90 KM 98r.kombi to auto które polubiłem nie od razu.Kupiłem je w zasadzie z rozsądku, szukałem auta które nie będzie drogie w eksploatacji o klasycznym nie krzykliwym wyglądzie i podstawowym wyposażeniu(klima,el szyby itd.).Od zakupu (przypadek)mój audik zaskakuje mnie z dnia na dzień,doskonałe zawieszenie, prosty i długowieczny silnik,dobra blacha, precyzyjny układ jezdny i kierowniczy, środek siermiężny ale ergonomiczny troszeczkę ciasno z tyłu ale dla rodzinki 2+1 idealny.Troszeczkę brakuje mu mocy ale do sprawnego poruszania się po \"polskich\" drogach chyba wystarcczy, przy tym śmiesznie mało pali i mimo przbiegu 280000 odpalałem bez problemu w największe mrozy a miny kierowców nowoczesnych diesli na lawetach do serwisu... BEZCENNE. Nie jest to plastikowy badziew naszpikowany elektroniką która co chwilę zawodzi. W tym aucie jeszcze duch mechaniki ma przewagę nad wszechobecną elektroniką. Nie zamienię mojej audiczki na nic innego chyba że ukradną. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać. jęśli będziecie dbać o swoją audiczkę to posłużą wam długie lata. Pozdrawiam
Silnik- 90KM to trochę mało mocy przy wyprzedzaniu trzeba uwarzać, ale rekompensuje to niskim spalaniem bezawaryjnością i ciekawą kulturą pracy.Przy mrozach -15, -20 odpalałem za pierwszym drugim strzałem, na zwykłym ON bez ulepszaczy.Elastyczność dla mnie w sam raz,
Precyzyjna, jednak 1 trochę za krótka, jak na razie bez problemów.
Pewnie trzyma się drogi ale czuć że to mały samochód
Nie ma co narzekać, wszystko widać
Nie wiem jak było by doskonale ale w mojej audiczce wszystko pod ręką lewarek zmiany biegów, przyciski i cała reszta intuicyjne. Nie wiem do czego można się przyczepić.......
Ogrzewanie ok ale w zimie jak było trochę deszczowo to dosyć mocno parował tył ale myślę że to była wina filtru przeciwpyłkowego od wymiany problem ustał ale zobaczymy, klimatyzację przetestuję tego lata
Generalnie to przecież małe autko ale dla mnie z przodu ok, natomiast z tyłu...... w porównaniu do mondeo mkIII trochę ciasno ale dla dzieci chyba w sam raz
Do 120km/h jak trzeba nie za głośno, po wyżej myślałem że będzie gorzej ale przy tym silniczku nie ma co wymagać cudów.
Mała moc ale odwdzięcza się spalaniem trasa- 90do 120 -4,8 do 5,1 miasto- to zależy jak się rozgrzeje to 6l nie przekroczy cykl mieszany- 5,5
Audi jednak trzyma swoją cenę ale myślę że warto zapłacić te pieniądze za sprawdzone przed zakupem auto
Auto mam od 5 miesięcy, zawieszenie sprawdzone po zimie zawieszenie ok do wymiany osłona przegubu. Przednia szyba - kamień spod tira
BRAK oby jak najdłużej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]