Lista ocen Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2001 (24) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~by.Pape
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Silniczek nie grzeszy mocą (90KM) ale dużo nadrabia momentem obrotowym. Co do niezawodności to silnik ten jest nie do zajeżdżenia. Właściwie eksploatowany jest praktycznie bezawaryjny nawet przy takim przebiegu jak mój (235000km). Co do jakości paliwa to... moja siostrzyczka zatankowala kiedyś Pb 95 do prawie pustego zbiornika i przyjechała na tym do domu ok.30 km. i nawet nie poczuła różnicy... odrazu po jej przyjeżdzie wlalem do pelna ropy i...
~maro
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
jak dla mnie źle zestrojona skrzynia biegów przy 100 km na godzinę i więcej można dopiero włączyć 5 i wtedy mam 2000 obrotów czyli minium przy jeździe , wyczuwalna dziura przy przyśpieszaniu do 2500 obr/min wolny a potem duży skok sprzyspieszenia . Tym samochodem nie da się jeździć spokojnie żeby utrzymać dobrą elastyczność .
~michaś
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
silnik elastyczny jak na 90km - za to 4. Kultura pracy - zła - głośny - w audi nie powinno tak być. Awaryjność - tragedia - ułamał się zawór - rozbił głowice i tłok - duże koszta naprawy. Spalanie 5-8 l/100 - raczej ekonomiczny , nielicząc awarii, a może paść dużo - turbina, przepływomierz, itp...
~Maryjan
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik- 90KM to trochę mało mocy przy wyprzedzaniu trzeba uwarzać, ale rekompensuje to niskim spalaniem bezawaryjnością i ciekawą kulturą pracy.Przy mrozach -15, -20 odpalałem za pierwszym drugim strzałem, na zwykłym ON bez ulepszaczy.Elastyczność dla mnie w sam raz,
~maniekxx
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
jeśli chodzi o silnik nie manm zastrzeżeń przez 80tyś km nie miałem większych problemów. Oczywiście wszystkie płyny i inne elementy eksploatacyjne wymienione na czas
~Paweł
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
1.9 TDI na pompie rotacyjnej silnik bezawaryjny to nie pierwsze moje TDI aktualnie moc podniesiona na 135 km wtryski 216 i soft chodzi na prawdę żwawo
~Pasqual
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Elastyczność wyśmienita jak to diesel. Miałem wcześniej benzynę i benzynę z lpg. Hmm nigdy więcej gazu, benzyny. Tylko poczciwy klekot.
~Damian
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Głośny klekot, mało kulturalny aczkolwiek trwały. Przebieg prawie 400000 z czego sam zrobiłem 200000 i zawsze mnie dowiózł.
~Luki
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik bez zastrzeżeń chodzi super jednostka pancerna trochę mułowaty ale tak ti super
~David
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Coz silnik napewno dobrze wykonany bezawaryjny i oszczedny,ale kultura pracy to porazka calkowita.
Audi A4 B5 Avant