Lista ocen Audi A4 B5 Sedan (375) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 538 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Zimą długo się nagrzewa ale trzeba to po prostu zaakceptowac - taki urok starego diesla. Climatronic pomaga dobrze zarządzać ogrzewaniem i wentylacja kabiny. Fajna jest funkcja szybkiego odparowywania szyby przedniej ale nie rozumiem dlaczego ponizej temperatury zewnętrznej 2 stopni odłącza kompresor klimatyzacji. W układzie chłodzenia na wyjściu z głowicy są trzy świece żarowe które wspomagają ogrzewanie w pewnych warunkach. Jesli ustawimy...
~Jachu
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Wentylacja i ogrzewanie pozwalają nam poczuć się niekiedy lepiej niż w domu bez względu na porę roku. Niestety wszystko jest dobrze, dopóki to działa. Miałem problemy z panelem ogrzewania, który niestety musiałem wymienić, a także wiatraczkiem od wentylacji. Jazda zimą bez nawiewu na przednie szyby, czy latem na pełnym ogrzewaniu nie należy do przyjemnych. Są to detale, którymi trzeba się zaopiekować, gdyż wpływają bezpośrednio na nasze...
~Gewindfahrwerk
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wyświetlacz klimatronika gaśnie,sterownik klimy psuje się.Trzeba poprawiać luty na taśmie.Wyświetlacz również potrafi przepalać się miejscami.Ogólnie bardzo awaryjna konstrukcja klimatronika z tamtych lat.Przy ogrzewaniu na gorące powietrze można dołączyć sprężarkę klimy wciskając przycisk obiegu zamkniętego w samochodzie a takie ustawienie jest bez sensu.Nie powinno być takiej możliwości żeby włączać sprężarkę przy wysokiej temperaturze nawiewu.
~bobo
Sedan 1.8 20V Turbo quattro 150KM 110kW
jak działa climatronik jest ok. u mnie zaczynają się schody przy opadach deszczu i temperaturze ok 2 (klimatyzacja sie nie załącza w tej temperaturze i poniżej) stopni na plusie parują szyby i cieczko sobie z tym poradzić (filtr kabinowy wymieniany systematycznie ) poza tym małym problemem jest ok latem klima bardzo wydajna zima ogrzewanie też daje rade nawet w największe mrozy( nienawidzę prowadzić w płaszczu)
~mario.z1@o2.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Niestety nie mam klimatyzacji w swoim Audi - to jedyny jego minus. Natomiast ogrzewanie, wentylacja super. Samochód bardzo szybko się nagrzewa. Zimą sama przyjemność przejechać 1 km i poczuć ciepełko:) Otwory nawiewu bardzo dobrze rozmieszczone. Nie ma problemów z zaaparowaniem szyb w szczególności bocznych. Temperatura na wskaźniku osiąga 90 stopni i tam zostaje bez ruchu aż do wyłączenia silnika. Żadnych skoków temperatury.
~Hubert
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
daje 5 ze wzgledu na klimatronic mimo ze jest jedno-strefowy ale kazda klima typu (teraz montowanych oszczednosciowo) pol-automatycznych nie ma startu nawet w prosto z salonu wyprowadzonych samochodach. REWELACJA Minus z drugiej strony za nagrzewnice w zimie troche trzeba poczekac zeby bylo cieplo i przyjemnie ale pomaga plukanie nagrzewnicy i wszystko wraca do normy.
~ZimnyMCZ
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam zwykłą dmuchawę bez klimy, jednak daje radę, w Fieście było z tym gorzej. Zimą nagrzewa się w ciągu 3-4 minut jazdy. Jedyny minus to zaledwie trzy-poziomowa regulacja nawiewu: na nogi, na szybę i na wnętrze. Niestety, nie można łączyć, np. na szybę i na nogi, co zimą jest jednak nieco uciążliwe (nie wiem, jak to jest z climatronicami).
~bmat@o2.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wentylacja ok ale do ogrzewania mógłbym się czepiac że trochę za niska temperatura silnika i tym samym ogrzewania -ale szczerze mówiąc to przy 15 st mrozie nie marzłem w samochodzie.Niższego zakresu temperatur nire miałem okazji sprawdzić.No i ostatnio moi koledzy stwierdzili że chyba mój termostat nie dogrzewa silnika -więc musze to sprawdzić.
~seb-k
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
No tutaj mogłoby być lepiej. Nie mam klimy i trochę się męczę. Jeśli chodzi o ogrzewanie to rewelacja bo po paru chwilach nawet w największe mrozy można jechać autem w koszulce. Natomiast jeśli chodzi o wentylację to jest po prostu źle - w gorące dni do samochodu wdmuchiwane jest gorące powietrze więc lepiej dmuchawy nie włączać tylko otworzyć okna.
~skiba
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Klima nie działa odkąd kupiłem. Zatarta sprężarka. Mam klimatronic przez co wszystkie funkcje (zmiana nawiewu, ogrzewanie) są sterowane silniczkami, które się cały czas psują, btw tak jak i sam panel, i potem trzeba rozebrać pół auta żeby to naprawić. Sto procent bardziej wolałbym zwykłe pokrętła i chyba kiedyś je tam wstawie.
Audi A4 B5 Sedan