Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 (112) - Silnik

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mortassi
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Silnik niezbyt awaryjny, jednak nigdy więcej nie kupiłbym 1.6 w takim samochodzie - to zdecydowanie za mało, gdyby nie fakt że zwykle mam wyjazdy sam to już bym zmienił samochód. 101KM to zbyt mało żeby uciągnąć samochód ważący ~1200kg + 5 dorosłych osób + bagaże i w tym przypadku wyłączenie klimatyzacji przy wyprzedzaniu okazuje się konieczne, ponadto samochód musi osiągać wysokie obroty aby wykrzesać z siebie moc.
~Blitz SR
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Silnik 1.6 nie pozwala na rajdy spod świateł, ale nie mogę mu zarzucić braku mocy- jest to zaledwie 100km ale do 3 osób na pokładzie radzi sobie wyśmienicie. Rewelacyjna jest dla mnie elastyczność, gdzie na 5tym biegu mogę SPOKOJNIE kulać się 50km/h...i tak na jednym biegu od 50-210km/h.. trochę za \"krótka\" jedynka, przy bardzo szybkim ruszaniu zazwyczaj opóźnia się wrzucenie dwójki
~Maciek
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Przy wyborze silnika kierowałem się ogólną jego opinią oraz własnym doświadczeniem, gdyż posiadam Octavię ze 102-konnym 1.6 8V i jestem z niej bardzo zadowolony. Niestety, Audi się nie popisało taką niezawodnością, dynamiką, spalaniem i cichszym silnikiem jak Skoda. Na jej tle wypada dość słabo. Szybko brakowało momentu i mocy, silnik wył przy wyższych obrotach
~Darek
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Silnik pracuje równomiernie, spokojnie, bez żadnych problemów odpalam go w zimę przy mrozach -10 stopni. Jedynym jego mankamentem jest moc, przydało by się troszkę koni (szczególnie gdy jadę w więcej niż 2 osoby), ale kupując go, byłem świadom tego, że po silniku 1.6 przy masie 1200-1300kg nie mogę się za wiele spodziewać. Aczkolwiek jak jeżdżę sam, to jest idealnie.
~mic01@wp.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Silnik oceniam na 5, jeżdżę prawie dwa lata i nic się nie dzieje dobrze współpracuje z LPG. Co do elastyczności sinika hmm tak naprawdę to czuć że dobrze przyspiesza powyżej 3,5 tys. obrotów jak na dość ciężki samochód coś pow. 1300kg to doskonale sobie daje radę. Do codziennej jazdy bez szaleństw to dobry motor. A i jeszcze jeno max V jaką udało mi się osiągnąć to 188 km/h :)
~Al
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Obecnie 330tys przebiegu bez remontu. Od kupna (salon DE) w jednej rodzinie. Lany zawsze mobil one syntetyk do 200tyś, potem półsyntetyk aż do teraz, wymieniany regularnie na czas. Ponad 150tyś km na gazie! Silniczek pracuje równiutko i cicho, bez zarzutu. Przy takim ogromnym przebiegu nie bierze grama oleju! Należy pilnować elektroniki Ocena silnika max.
~posiadacz audi
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
mam ten samochod 2 lata sprowadziłem go sam z niemiec chciałem z wieksza pojemnoscia ale nie załuje :) dla młodego kierowcy 24-28 lat idealny ... moja OOOO a4 jest pachnaca i zadbana nie szaleje wiec sie trzyma ... ale czasem przycisnałem jak mnie cos zdenerwowło i powiem byłem pozytywnie zaskoczony :) leje olej syntetyczny i wszystko wymieniam na czas ...
~posiadacz audi
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
mam ten samohod 2 lata sprowadziłem go sam z niemiec chciałem z wieksza pojemnoscia ale nie załuje :) dla młodego kierowcy 24-28 lat idealny ... moja OOOO a4 jest pachnaca i zadbana nie szaleje wiec sie trzyma ... ale czasem przycisnałem jak mnie cos zdenerwowło i powiem byłem pozytywnie zaskoczony :) leje olej syntetyczny i wszystko wymieniam na czas ...
~chillouter@neostrada.pl
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
nigdy, przenigdy nie dam sie nabrać na zakup dużego ,moim zdaniem auta z małym silnikiem. zbiera sie jak koń pod góre, a przy 110km/h na ostatnim biegu ma już wysokie obroty także jeżeli chcemy podróżować przy 130-150km/h musimy liczyć się z tym że auto sie będzie zużywało szybciej, będzie więcej paliło i do tego wszystkiego na dodatek będzie buczało.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW
9,2
10,4
~john abruzzi john abruzzi
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
jak na 1,6 w takiej sporej limuzynie jest ok, jasne ze mogloby byc lepiej, ale mozna tak powiedziec i o s4, no nie? kultura pracy bez problemu, idealny do spokojnej jazdy mozna tez przycisnac, ale to oznacza i wieksze spalanie i wiekszy halas - norma reasumujac - dobry do spokojnej jazdy [ale 180 km/h wyciaga bez problemu]
Audi A4 B5 Sedan