Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

polak-86@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : auto ma na liczniku 220640 km i powiem tak odkąd kupiłem wymieniiłem olej i wszystkie filry i od czasu do czasu zaglądam na \"bagnet\" a stan oleju jaki był taki jest, autem jeżdzę po mieście i 3,4 razy w miesiącu jadę w trasę na odcinku 300 km i powiem że spalanie i praca silnika jest w pełni zadowalająca a w mieście jedynie że spalanie wzrośnie max. do 7 litrów (przy dynamicznej jeździe) - tankuję swoją A4 na różnych stacjach a paliwo typu BP Ultimate Diesel, Shell V-Power Diesel, SupraDiesel to się naprawdę opłaca i silnik inaczej pracuję niż na zwykłej ropie (kiedyś próbowałem jechać to nie to samo)
Zawieszenie : zawieszenie wielowachaczowe jest luksusowe ale nie wszędzie w Polsce mamy idealne drogi :) - ja nie narzekam
Układ elektryczny : jak wyżej żarówka i bezpiecznik :)
Inne : AUDI to nie tylko z reguły solidne auto ale to się potwierdza w jeździe
Ogólnie powiem tak, wnętrze ładnie starannie wykończone, siedzenia wygodne zwłaszcza na dłuższe trasy, pojemny bagażnik i przede wszystkim bezpieczne i komfortowe a co chyba najważniejsze drobne usterki nie można nawet nazwać awarią - jeśli się zastanawiasz na AUDI to przemyśl to bo to naprawdę godne polecenia auto. Poza tym to auto nie tarci na wartości jak inne nawet niemieckie wystarczy zobaczyć na ceny, ale coś za coś :) Ps. ja jak kupowałem to myślałem na Mercedesem C220 czy PEUGEOT 406 2.0 HDI i nie żałuję bo to auto naprawdę potrafi się odwdzięczyć. Moje następne to także będzie AUDI A4 tylko odświeżę rocznik :)
1.9 TDI / 90 KM prawdopodobnie nie do zajechania, oczywiście dbałość o niego rekompensuje
bd. wchodzi bezproblemowo
bd. trzyma się drogi na zakrętach i w ogóle trasy to jego spacjalność
nie można narzekać w środku jedzie się jak benzyniakiem, bd. wyciszenie kabiny
do 7 l max / 4,8-5 l
cena dość wysoka za rocznik autka ale jeżeli chce się mieć praktycznie bezawaryjne autko to właśnie to
z drobiazgów to np. spaliła mi się żarówka przednia (h7) czy żarówka od klapy bagażnika i wymieniłem jeden bezpiecznik poza tym chyba nic więcej :)
...jak narazie to byłem w serwisie i wiem że mam do wymiany prawą końcówkę drążka kierowniczego (z czego wymienia się zawsze dwa też nie wyskoki koszt)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,2