Lista ocen Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 (59) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jachu
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Wentylacja i ogrzewanie pozwalają nam poczuć się niekiedy lepiej niż w domu bez względu na porę roku. Niestety wszystko jest dobrze, dopóki to działa. Miałem problemy z panelem ogrzewania, który niestety musiałem wymienić, a także wiatraczkiem od wentylacji. Jazda zimą bez nawiewu na przednie szyby, czy latem na pełnym ogrzewaniu nie należy do przyjemnych. Są to detale, którymi trzeba się zaopiekować, gdyż wpływają bezpośrednio na nasze...
~ZimnyMCZ
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam zwykłą dmuchawę bez klimy, jednak daje radę, w Fieście było z tym gorzej. Zimą nagrzewa się w ciągu 3-4 minut jazdy. Jedyny minus to zaledwie trzy-poziomowa regulacja nawiewu: na nogi, na szybę i na wnętrze. Niestety, nie można łączyć, np. na szybę i na nogi, co zimą jest jednak nieco uciążliwe (nie wiem, jak to jest z climatronicami).
~skiba
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Klima nie działa odkąd kupiłem. Zatarta sprężarka. Mam klimatronic przez co wszystkie funkcje (zmiana nawiewu, ogrzewanie) są sterowane silniczkami, które się cały czas psują, btw tak jak i sam panel, i potem trzeba rozebrać pół auta żeby to naprawić. Sto procent bardziej wolałbym zwykłe pokrętła i chyba kiedyś je tam wstawie.
~ernolb@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
samo ogrzewanie sprawdza się dobrze ale jeśli decydujesz się na zakup auta z klimatyzacją uważaj.jeśli ktoś wmawia ci że klima tylko trzeba odgrzybić i założyć pasek raczej nastaw sie na większe wydatki np.zatarty kompresor klimatyzacji.trzeba takrze uważać na niełączące wyświetlacze klimy.
~swierczynski-makrum@o2.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
W zimie trochę parują boczne szyby pomimo 2 nawiewów. MOże to wada auta bez klimy... Filtr zawsze czysty:-) Po mieście w zimę długo się nagrzewa - małe prędkości i obroty silnika. Jeśli wjedziemy od razu na trasę to ciepło jest już po niecałych może 2 minutkach. Znowu brak klimatronika :-(
~krzysiekf3
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
grzeje, klima chłodzi. co do sposobu mam zastrzeżenia. To moje pierwsze auto z klimatronikien, ale nie tak to sobie wyobrażałem. U mnie posuł się: wentylator, siłownik bosch od regulacji ciepło-zimno, podświetleie jednej części panela.
~PiotrRz
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Klimatronic. Temperatura ustawiana na wyświetlaczu cyfrowym. W zimie nagrzewa się i automatycznie wentylator się minimalizuje do zera, co powoduje parowanie szyb i ręcznie trzeba podkręcić wentylator - kłopotliwe.
~el-matador
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Szyby bardzo szybko odparowuja,gdybym tak jeszcze miał klimę to by było wszystko gitara:)w zimie nagrzewa się po przejechaniu jakichś 7 km a w lecie to szybciutko ale silniki TDI muszą się trochę dłużej grzać
~Łukasz
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam climatronik i w lecie klima jest ok. A w zimie denerwujące jest to ze odmraża się wcześniej część pasażera niż moja, ale to wersja angielska więc może dlatego.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
6,7
~darek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Klimatyzacja radzi sobie bardzo dobrze. Ogrzewanie też. Auto jest szczelne więc czasami mogą szybki zaparować ale przełączając na odparowanie po chwili jest ok.
Audi A4 B5 Sedan