Lista ocen Audi A4 B6 Avant (149) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fabio33@wp.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Posiadam skrzynie biegow automatyczna 6 stopniowy tiptronic montowany jest takze w modelach B7.. Mozna tylko powiedziec ze automat nie lubi ostrej i agresywnej jazdy, ale to nei zmienia faktu zeby sobie nie poszalec... Poprostu nalezy uwazac i dbac mechanicznie o skrzynie, a napewno nie bedzie problemow z jej uzytkowanie... Automat ma ciekawe przelozenia juz przy 80 km /h ma 6 bieg, co przy normalnej skrzyni jest niemozliwe, gdyz silnik...
~Marek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Skrzynia ma niełatwo, bo przy wąskim zakresie użytecznych obrotów (w zakresie pracy sprężarki), czyli ok. 2000 obr/min. żeby uzyskać dobre przyspieszenie, musi się i ona, i kierowca napracować. Jest bardzo precyzyjna, na każdym etapie przełączenia wiadomo w które miejsce trzeba dźwignię przerzucić, nie ma mowy o szukaniu, celowaniu. Przełożenia dobrane tak, by zapewnić optymalne wykorzystanie momentu obr. Przydałby się jeszcze bieg o większym...
~Adam
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Mam multitronika, więc zaraz po zakupie musiałem wymienić jakieś elementy w jej wnętrzu. Liczyłem się z tym bo problem jest szeroko znany i opisywany w internecie. Zapłaciłem 3tyś za naprawę w serwisie SOPA - który bardzo bardzo polecam. Od tej pory nic. Działa pięknie, nie ma mowy abyś wyczuł moment zmiany biegu. Porównywałem z kolegą co ma manuala z takim samym silnikiem i nie miał szans na 400m. Bardzo bardzo polecam tę skrzynię.
~nakiel123
Avant 1.8 T 150KM 110kW
Skrzynia pracuje bez najmniejszego problemu, w wersji AVJ Quattro brakuje niestety 6'tego biegu, przy 100km/h obroty rzędu 3tyś to norma, przez co przy zmodyfikowanym wydechu jest troche uporczliwe, warto zadbać o poduszkę skrzyni biegów gdyż jej uszkodzenie może powodować wypadanie biegów, zgrzyt przy wbijaniu biegów lub zbyt duży opór przy przełączaniu biegów.
~AREK 86
Avant 2.5 V6 TDI 155KM 114kW
AUTOMAT DAJE BARDZO WYSOKI KOMFORT I ZADOWOLENIE Z JAZDY ZARÓWNO W MIEŚCIE JAK I NA TRASIE . NIE CZUĆ ZMIANY BIEGÓW . NA AUTOMACIE WYDAJE SIĘ TROCHĘ OSZCZĘDNIEJSZY . PRZY SPOKOJNEJ JEŹDZIE 1800 OBROTÓW I WRZUCA NASTĘPNY BIEG , GAZ MA DWA STOPNIE PIERWSZY JAK SIĘ NACIŚNIE DO WYCZUWALNEGO OPORU TO TRZYMA NON STOP 3500 OBROTÓW A DRUGI WCISKAJĄC W PODŁOGĘ TRZYMA 4000 .
~Maciek S.
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Tak jak napisałem przy ogólnej ocenie polecam skrzynię 6, ale jak ktoś jeździ dużo po mieście to nie ma większego znaczenia i da się przeżyć z pięcio biegową. Aha jeden ogromny minus - nie wiem dlaczego ale jakiś pijany niemiecki inżynier ustawił bieg wsteczny w miejscu 6 biegu i kilka razy załapałem się, że chciałem wrzucić wsteczny podczas jazdy.
~przemo1024
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Mimo absolutnej bezawaryjnosci mojego egzemplarza 5 biegowej skrzyni, odczuwalne sa bardzo delikatne opory przy rzucaniu 1-go biegu. Nie sa uciazliwe jednak powszechne. Moj poprzedni Golf mimo oryginalnego przebiegu 132tkm rowniez wzmagal sie z tym delikatnym problemem przy wrzucaniu 2-ki. Grupa VW tak ma z niektórymi egzemplarzami.
~Bufeo
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Bardzo elastyczna. Jedynka bardzo krótka, tylko do ruszania, dwójeczka do ruszania z obciążeniem lub na śniegu. Na największą pochwałę zasługuje 5 bieg, można go wrzucać przy 60km/h i gdy dodamy gazu, auto od razu przyspiesza, nie muli sie i można tak jechać aż do 200km/h no ale w zanadrzu mamy jeszcze szóstkę :)
~Baton
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Taka sama sytuacja jak z silnikiem multitronic jest super do jazdy ale często się psuje. Mało kto potrafi rzetelnie naprawić; zaczął szarpać przy ruszaniu w jednym zakładzie powiedziano mi 7tyś w drugim wymienili olej i przestroili komputer i działała do końca bez zarzutu (polecam na malborskiej w Krakowie).
~Maciek-m83
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Skrzynia spisuje się dobrze,nie haczy ,biegi jakby same wskakują na miejsce, mam 5 biegów i mi to w zupełności wystarcza.Ciężko znaleźć drogi w Polsce gdzie można pojechać szybciej więc ta szóstka trochę zbyteczna.Na autostradach jedynie by się przydała jeśli chcemy pojechać szybciej niż 150km/h
Audi A4 B6 Avant