Lista ocen Audi A4 B6 Avant (124) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 145 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemo1024
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
O ile z odparowywaniem przednich szyb nie postrzegam problemu - nawet jestem bardziej niz zadowolony. O tyle na tylnych szybach szybko pojawia sie para, ktora schodzi dosc topornie. Naturalnie pisze z mysla o pasażerach na tylnej kanapie w bardzo wilgotnych warunkach pogodowych. Mimo jednostki wysokopreznej autko bardzo szybko sie nagrzewa. Mam dodatkowo ogrzewanie siedzen co optymalizuje komfort w chlodne dni. Ogrzewanie samo w sobie jest...
~Marek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Ogrzewanie działa z dopuszczalnym opóźnieniem (ok. 3-5 minut). Chłodzenie rusza szybciej. Wydajność wystarczająca, choć wydajniejszą dmuchawę widziałem w skodzie tego samego rocznika. Klima automatyczna, dwustrefowa, jedno kliknięcie i nie wymaga już zainteresowania. Cicha, poza najwyższymi obrotami, których automat unika, gdy nie są konieczne.
~fabio33@wp.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
bardzo dobra 2 strefowa klimatyzacja, ne ma prownania z normalna klimatyzacja... Auto ma sprezarke ktora pracuje caly czas, czuje sie jakby klima byla wlaczona... po wcisnieciu przycisku "econ" sprezarka przestaje pracowa i czuc suche i bardziec gorace powietrze... Wiec nawet nie trzeba miec wlaczonej klimatyzacji zeby w aucie bylo chlodno...
~Tito
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Klimatronik daje radę choć denerwuje to że minimalna temperatura 18 stopni albo low gdzie włącza się sprężarka i wali zimnym. Często zimą kiedy w aucie siedzi się w rozpiętej kurtce 18 stopni to sporo za ciepło. minimalna temperatura powinna być 14 stopni max 16. Parowanie przy wymienianych filtrach nie występuje.
~Eryk
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Tutaj doczepić się serio nie można. Zarąbista sprawa ustawianie temperatury jaką chcemy i załączenie trybu auto. Jeśli chodzi o grzanie w zimę kaszlok długo się nagrzewa - jak to kaszlok - w lato zatem zarzucam sobię 21stopni i po 2 minutkach nawiew już zwalnia
~AN
Avant 1.8 T quattro 163KM 120kW
Jak to we współczesnym samochodzie - wszystko OK. Sprawna klimatyzacja. Ustawienia temperatury na konsoli przekładają się autentycznie na temperaturę w samochodzie. Jednak ogrzewanie w zimie dość późno zaczyna dawać efekty. Również fotele podgrzewane rozgrzewają się dość powoli.
~Misiek
Avant 1.8 T 163KM 120kW
Ogrzewanie totalnie źle pomyślane. Po przełaczeniu w jakiś tryb, automatycznie zwiększa nawiew na max, nie można używać nawiewu w tym samym czasie np. na szybę i na pasażerów. Owszem szyby momentalnie odparowują, ale ogólnie uważam że koniecznie trzeba było to zrobić inaczej.
~Jaco z górskiej wioski :-)
Avant 1.9 TDI quattro 130KM 96kW
Tutaj jestem w szoku. W zimie nagrzewa się naprawdę szybko jak na diesla. Podgrzewane fotele robią swoje (polecam). Wentylacje ułatwia szyberdach (polecam). Klimatronik dwustrefowy szybko i sprawnie chłodzi lub nagrzewa auto.
~smuggler
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Elektryczna nagrzewnica działa już po minucie od odpalenia auta nawet w najmroźniejsze dni. Climatronic perfekcyjnie dysponuje siła i kierunkiem nawiewu. Tylne szyby nie paruja, wichura nie przeszkadza zbytnio uszom.
~A4B6
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Sprężarka latem daje radę w największe upały nawet na Południu Europy, zimą jak to diesel nie nagrzewa się zbyt szybko, ale po kilku kilometrach spokojnej jazdy mamy ciepłe powietrze z kratek.
Audi A4 B6 Avant