Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Rok produkcji 2004
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt
Układ elektryczny : żarówki
Auto bardzo dobre, warte swojej ceny. Posiadam od roku, przejeździłem 25tyś. Wyprodukowane listopad 2004, także końcówka serii, czarny metalik wizualnie bez zarzutów. Przesiadając się z klasy niższej/kompaktowej przez pierwszy miesiąc jazdy masz wrażenie że siadasz do limuzyny, gdzie wszystko jest idealnie ułożone, wszystko lśni i błyszczy i przykuwa wzrok innych kierowców - miłe uczucie ;) Z czasem jak przyzwyczaisz się do wszystkich wygód to wnętrza innych samochodów wydają się.. jakieś takie plastikowe i bez jakości. Auto dobrze się zbiera, nie czuć w nim prędkości, jazda przy 180-200km/h to wręcz przyjemność, za sprawą dobrego wytłumienia. Jedyne co mi przeszkadza to częste wymiany żarówek, które pomimo dobrego napięcia w obwodzie palą się wyjątkowo często oraz przednia szyba mogła by pokazywać trochę więcej. Auto bardzo dobre szczególnie dla ludzi dojeżdzających spoza miasta, mi na trasie mieszanej typu wycieczka za miasto czy w góry pali około 6.2-6.5L (rzeczywiste spalanie), po mieście (Kraków) bez korków 7-7.5, standardowo 8, w godzinach szczytu 9-10.
Głównym mankamentem jest przednia szyba, która mogła by obejmować więcej przestrzeni, szczególnie czuć to na światłach, gdy musisz się lekko schylać, żeby zobaczyć sygnalizatory, nawet jak nie podjedziesz do samej linii
Pali niestety więcej niż się spodziewałem, no i części drogie, ale na szczęście rzadko następuje potrzeba wymian ;)
Jak dla mnie głównym mankamentem są często przepalające się żarówki - przynajmniej jedna na 2 miesiące. Kolega z pracy ma ten sam samochód z 2002 roku i też zaobserwował podobny efekt. Niby drobnostka, ale irytuje bo szczególnie z przodu auta pod maską bardzo ciasno i trzeba się namęczyć, żeby wymienić.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

7,4