Lista ocen Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 (66) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fabio33@wp.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
audi b6 w porwownaniu do modelu B5 jest lepsze w prowadzeniu. Skreca sie doskonale, stojac autem w miejscu mozna krecic kierownica bez wkadu sily jednym palcem... Jest zwrotne, doskonale trzyma sie drogi na ostrych zakretach i przy duzej predkosci.. Komfortowe zawieszenie wpadajc w nierownosc na drodze nie slychac stukania, uderzenia... Zawieszenie dobrze sobie radzi z naszymi "cudownymi" drogami ;].
~greglus@o2.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Moje audi ma standardowo obniżone zawieszenie, trzyma się i prowadzi doskonale, jednak trzeba uważać na nawierzchniach złej jakości (w naszym kraju takich niestety nie brakuje) by nie przytrzeć spodem. Przy tym wszystkim została odrobina komfortu. Przy dużych prędkościach (ok.180km/h) trzyma się jak przyklejony, ciężko wyprowadzić go z równowagi :)
~przemo1024
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
A4 B6 bardzo pewnie trzyma sie drogi. Jezdze na oponach 205/55 R16 oraz seryjnym zawieszeniu. Nie mam absolutnie zadnych zastrzezen. Szybkie pokonywanie zakretow, czy szybka jazda jest mu niestraszna. Elegancko tlumi dziury i nierownosci. Po przesiadce z Golfa czulem sie jak w lepszym swiecie.
~smuggler
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Zawieszenie type dla wszystkich VAGów tamtych lat. Komfortowe, pewne w prowadzeniu, ale lekko zbyt tapczanowate. Jeśli ktoś ma zacięcie sportowe, będzie mu za \"miękko\" nawet w wersji S LINE. Układ kierowniczy bardzo wrażliwy na rozmiar opon. Następne Audi będzie z całą pewnością z quattro
~Eryk
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jeżdżę na alusach 16 i oponach 205/55 - auto w takiej konfiguracji prowadzi się bardzo dobrze. Zawiecha robiona raz - wiadomo jak to auto 12letnie - nie jest nowe co chwilę trzeba coś (będąc detalistą) ruszyć, naprawić - ale wystarczy trochę chcieć, a autko się odwdzięczy
~Marek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Bardzo dobre właściwości - trzymanie na zakrętach, tłumienie nierówności. Wrażliwe na dziury. Trzeba się pilnować, bo koszty wymiany zestawu wachaczy są niemałe, a jakość i ceny zamienników bardzo zróżnicowane. Nie każdy warsztat poradzi sobie z ich wymianą!
~stanleyweb
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jak to z wielowahaczowym zawieszeniem z wykorzystaniem aluminium. Na razie nic nie wymienialem ale wiem, że na pewno mnie czeka wymiana kilku wahaczy w przeciągu całego okresu aksploatacji. W poprzedniej wersji B5 wymieniłem 6 wahaczy z 8 (przez okres 3,5 roku).
~Szef
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Dobre trzymanie drogi przy równoczesnym komforcie. Mogłoby być lepiej z tłumieniem, ale auto swoje przejechało. Układ kierowniczy godny Audi - precyzyjny, brak jakichkolwiek przeniesień nierówności, nie wyrywa kierownicy przy ostrych zakrętach.
~Właściciel od ponad 4 lat
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Precyzyjne kierowanie w każdych warunkach, a napęd tylko na jedną oś. Po dystansie jaki pokonałem poddały się następujące elementy: Wachacz prawy przedni dolny, łączniki stabilizatora dwa, tuleje tył, gumy również tył
~Maciek-m83
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Póki co nic nie stuka,zawieszenie bardzo komfortowe,dobrze tłumi nierówności i co ważne samochód świetnie trzyma się drogi.Jechałem nowym a6 s-line i oprócz tego że było twardo to komfort tłumienia itp porównywalny.
Audi A4 B6 Avant