Lista ocen Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 (61) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemo1024
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
O ile z odparowywaniem przednich szyb nie postrzegam problemu - nawet jestem bardziej niz zadowolony. O tyle na tylnych szybach szybko pojawia sie para, ktora schodzi dosc topornie. Naturalnie pisze z mysla o pasażerach na tylnej kanapie w bardzo wilgotnych warunkach pogodowych. Mimo jednostki wysokopreznej autko bardzo szybko sie nagrzewa. Mam dodatkowo ogrzewanie siedzen co optymalizuje komfort w chlodne dni. Ogrzewanie samo w sobie jest...
~Marek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Ogrzewanie działa z dopuszczalnym opóźnieniem (ok. 3-5 minut). Chłodzenie rusza szybciej. Wydajność wystarczająca, choć wydajniejszą dmuchawę widziałem w skodzie tego samego rocznika. Klima automatyczna, dwustrefowa, jedno kliknięcie i nie wymaga już zainteresowania. Cicha, poza najwyższymi obrotami, których automat unika, gdy nie są konieczne.
~fabio33@wp.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
bardzo dobra 2 strefowa klimatyzacja, ne ma prownania z normalna klimatyzacja... Auto ma sprezarke ktora pracuje caly czas, czuje sie jakby klima byla wlaczona... po wcisnieciu przycisku "econ" sprezarka przestaje pracowa i czuc suche i bardziec gorace powietrze... Wiec nawet nie trzeba miec wlaczonej klimatyzacji zeby w aucie bylo chlodno...
~Tito
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Klimatronik daje radę choć denerwuje to że minimalna temperatura 18 stopni albo low gdzie włącza się sprężarka i wali zimnym. Często zimą kiedy w aucie siedzi się w rozpiętej kurtce 18 stopni to sporo za ciepło. minimalna temperatura powinna być 14 stopni max 16. Parowanie przy wymienianych filtrach nie występuje.
~Eryk
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Tutaj doczepić się serio nie można. Zarąbista sprawa ustawianie temperatury jaką chcemy i załączenie trybu auto. Jeśli chodzi o grzanie w zimę kaszlok długo się nagrzewa - jak to kaszlok - w lato zatem zarzucam sobię 21stopni i po 2 minutkach nawiew już zwalnia
~smuggler
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Elektryczna nagrzewnica działa już po minucie od odpalenia auta nawet w najmroźniejsze dni. Climatronic perfekcyjnie dysponuje siła i kierunkiem nawiewu. Tylne szyby nie paruja, wichura nie przeszkadza zbytnio uszom.
~A4B6
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Sprężarka latem daje radę w największe upały nawet na Południu Europy, zimą jak to diesel nie nagrzewa się zbyt szybko, ale po kilku kilometrach spokojnej jazdy mamy ciepłe powietrze z kratek.
~AdrianO
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
w moim egzemplarzu niestety częste problemy z wentylacją i z elektryką - nawiew na szybę - czasem nie otwiera się przepustnica, z tyłu też trochę słabiej dmucha
~PJ
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Climatronic dwustrefowy robi robote, grzeje mocno i szybko, jak trzeba szybko chłodzi. Niedawno mialem awarie, nie grzeje mi na przednią szybę.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
6,6
~Szef
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Grzeje wolno jak to w Dieslu. Podwójny climatronic jest przydatny. Tutaj, moja opinia może być nieco wypaczona, bo długo jeździłem z uszkodzonym sterownikiem.
Audi A4 B6 Avant