Lista ocen Audi A4 B6 (208) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 401 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radek
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Pamiętajcie że gdy wam to autko zgaśnie i nie chce się odpalić to najprawdopodobniej czujnik obrotu wału korbowego (120 zł) + praca. Czytam na forach że ludzie mają ten sam problem i wymieniają przekaźniki , iskrę sprawdzają , pompy paliwa wymieniają i wiele innych i nic nie zmienia tego że auto znowu gaśnie i po jakimś czasie jakby nigdy nic znowu można go odpalić a problem jest w tym czujniku. Ja miałem szczęście w nieszczęściu ze zgłosiłem...
~Mistrone
S4 Avant 4.2 V8 344KM 253kW
Żadnej nie odnotowałem osobiście. Wszystkie S4 B6 chorują na 4 przypadłości: -1 to nietrzymanie seryjnej mocy (auta na hamowni wypluwają ok 300km) -2 stukający przez chwilę przy odpaleniu łańcuch rozrządu (podobno winą jest fazator faz rozrządu jednak nie znalazłem na świecie nikogo, komu ten problem zlikwidowano, w każdym audi mówią - ten typ tak ma i nic się z tym nie zrobi) -3 cewki zapłonowe (często psują się cewki zapłonowe,...
~pet
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Elektornika jak do promu kosmicznego. Po zatankowaniu wysoko oktanowego paliwa mosiale w miere delikatnie z przyspieszaniem przez okolo 100km by u klad elektoniczny przestawil sie na dozowanie bogatszego paliwa, w przeciwnym razie kotrolka \"sprawdz silnik\" zapala sie na desce. Bardzo stresujacy problem szczegolnie w dalekiej trasie, poniwaz by zdjagnozawac problem trzeba znalez stacje obslugi z komp.Pytalem na forum dyskujnym i znalazlem...
~Boski
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Niezawodność hyy śmieszy mnie to słowo jak myślę o tym aucie. Wszyscy mówi ah audi super auto itd. A ja powiem tak ten silnik to dobra skarbonka przejechane 251 tys a gniazda wtryskowe rowalone po prostu jajka wałek rozrządu do wymianu cena zabawy za części to około 2,6 tys a do tego rozrząd uszczelki itd itd to razem 3.1 plus robocizna. Mechanik dał gwarancje na 100 tys a dalej mówi ze 100 może 200 i będzie to samo
~L u k
Avant 2.4 V6 170KM 125kW
Tutaj mógłbym długo pisać. Wycieki jak to w Vce, tragiczne wariatory zmiennych faz rozrządu plus łańcuchy - koszt conajmniej 3000zl . Awaria pompy wody. Zalewające świece. (Auto z potwierdzonym przebiegiem i fakturami ) . Co chwilę coś. Wsadziłem w to auto w ciągu kilku miesięcy ponad 6000zl a nadal potrafi wywalać błąd. Czekam tylko na zużycie zawieszenia przez nasze cudowne drogi.
~Miłośnik Audi.
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Na wstępie dodam, że kupiłem auto dość zadbane, bardzo bogato wyposażone, z przebiegiem 200k km oryginalnym sprawdzonym w ASO. Na razie wymieniłem: turbinę, wałek rozrządu, popychacze hydrauliczne i inne części potrzebne do tego, czujnik tem. cieczy, termostat, sprzęgło z dwumasem. Przez pierwszy rok do auta włożyłem na razie 9tyś zł za same naprawy nie licząc materiałów eksploatacyjnych.
~wojciech
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
uszkodzona pompa wody przy 135tys km nastepnie odksztalcila sie pokrywa zaworow niby nic ale uszczelka nie starczyla trzeba bylo kupic pokrywe oczywiscie dostepna tylko w aso audo vw lub skoda nastepnie termostat uszkodzony sredno to wygladalo koszt naprawy okolo 1000zl niby nic a jednak badziewie polecam konkurecje czyli auta do jazdy a nie do ogladania czyli bmw e46/e90 lub merc c clase 2.0d i 2.2cdi
~stanleyweb
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jak już wspomniałem. Każdy kto kupi A4-kę w dieslu musi liczyć się z wydatkiem na wymianę: dwumasowego koła zamachowego przy sprzęgle oraz czujnika (-ów) ciśnienia doładowania (głównie na dolocie do intercoolera albo turbiny). Poza tym tankujcie dobre paliwo (Shell V-Power albo BP Ultimate albo Statoil Supreme) bo pompowtryskiwacze to bardzo wrażliwe urządzenia a koszt ich wymiany zajebiście wysoki!
~Simon
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
luz. Z tego co mnie spotkało to: ukręcony prawy przegub (to pewnie efekt turbodziury i mojego natręctwa w jej wykorzystywaniu - 100% poprawiacz humoru), jakieś tam paski z ładowania akumulatora, ostatnio zawiesza się turbo, jadę i nagle brak mocy :). Do zrobienia przez serwis ale jak na razie zdarza się to sporadycznie (należy pamiętać że auto ma przebieg powyżej 200tys).
Dziennik kosztów dla Audi A4 B6
7,8
11,5
13,4
~TAK
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
czeste uszkodzenia magla (przekladni kierowniczej), wycierajace sie zaweiszenie na naszych polskich drogach, to sie nie ma do czego przyczepic autko jest niezawodne blache ma mocna i silnik elastyczny przy tym 1.9tdi znany jako wyznacznik niezawodnosci silnikow co tu duzo pisac jest chyba najmniej awaryjnym samochodem jaki znam polecam