Lista ocen Audi A4 B6 (282) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 327 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bufeo
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Bardzo elastyczna. Jedynka bardzo krótka, tylko do ruszania, dwójeczka do ruszania z obciążeniem lub na śniegu. Na największą pochwałę zasługuje 5 bieg, można go wrzucać przy 60km/h i gdy dodamy gazu, auto od razu przyspiesza, nie muli sie i można tak jechać aż do 200km/h no ale w zanadrzu mamy jeszcze szóstkę :)
~Baton
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Taka sama sytuacja jak z silnikiem multitronic jest super do jazdy ale często się psuje. Mało kto potrafi rzetelnie naprawić; zaczął szarpać przy ruszaniu w jednym zakładzie powiedziano mi 7tyś w drugim wymienili olej i przestroili komputer i działała do końca bez zarzutu (polecam na malborskiej w Krakowie).
~Maciek-m83
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Skrzynia spisuje się dobrze,nie haczy ,biegi jakby same wskakują na miejsce, mam 5 biegów i mi to w zupełności wystarcza.Ciężko znaleźć drogi w Polsce gdzie można pojechać szybciej więc ta szóstka trochę zbyteczna.Na autostradach jedynie by się przydała jeśli chcemy pojechać szybciej niż 150km/h
~Audi fan
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Pierwszy bieg krótki ale jest to zrozumiałe przy ruszaniu pod strome podjazdy (samochód przednio lub tylnio napedowy spali gumę i pojedzie a ten bez krótkiej jedynki po prostu zgaśnie) Co w normalenj jeździe jest może wadą w górzystym terenie znakomicie sie spisuje. 6 biegowa skrzynia bez problemów
~Michał
Avant 1.8 T quattro 190KM 140kW
Manualna 6 biegowa, nie jest idealna, w poprzedniku Audi b4 chodziła dużo lepiej - luźniej. Czasami po jeździe na autostradzie jest problem z redukcją do 2 biegu, po czasie problem sam ustał. Małżonka ją przeklina ale ja się przyzwyczaiłem, czasem trzeba się trochę posiłować.
~Tito
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
chodzi bardzo sprawnie, chodź przy 6 biegach jest trochę mieszania. Wcześniej miałem 5 i były większe przełożenia, choć trochę brakowało 6 na trasie. Jak jeździsz głównie po mieście to polecam 5. Jest podobno mniej awaryjna. Jeździsz w większości w trasie bierz 6.
~Arek WLKP
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Mamy tu dwumas niestety...na całe szczęście nie pada on tak często jak w dieslach.Widziałem nawet komentarze ludzi którzy cieszą się że nie mają...oni chyba jednak nie widzą czym jeżdżą :) Sprzęgło łapie dość wysoko i ciężko mi się jest przestawić zwłaszcza w mieście.
~Prezes
Avant 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
Automat - porażka. Skrzynia pracuje wręcz rewelacyjnie - multitronic audi zmienia biegi tak płynnie jak w żadnej innej marce. Ale awaryjność tych skrzyń wola o pomstę do nieba. przeciętny przebieg 200000 i do wymiany. u mnie 203tyś i 8tyś zapłaciłem za naprawę!!!
~nie podam :)
Sedan 1.6 i 102KM 75kW
5-biegowy manual jest bardzo wygodny w użyciu, skok lewarka jest krótki, biegi wchodzą pewnie. Jeśli haczy, to wina kierowcy. Szkoda, że tylko "piątka", bo przy prędkości 100 km/h mamy już 3000 obrotów - ale takie były czasy (no i zawsze dłużej pożyje).
~Edward
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Zmieniam olej co 80tys mechanicznie doskonała, żadnej awari. Czuć, że jest to stary TIP i czasami za późno wrzuci 5, a w trybie sport jest głupia. Lecz szybko można sie z nią zgrać i te małe niedociągnięcia przestają sprawiać problemy.