Lista ocen Audi A4 B6 Sedan (106) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 213 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radek
Audi A4 B6
Pamiętajcie że gdy wam to autko zgaśnie i nie chce się odpalić to najprawdopodobniej czujnik obrotu wału korbowego (120 zł) + praca. Czytam na forach że ludzie mają ten sam problem i wymieniają przekaźniki , iskrę sprawdzają , pompy paliwa wymieniają i wiele innych i nic nie zmienia tego że auto znowu gaśnie i po jakimś czasie jakby nigdy nic znowu można go odpalić a problem jest w tym czujniku. Ja miałem szczęście w nieszczęściu ze zgłosiłem...
~pet
Audi A4 B6
Elektornika jak do promu kosmicznego. Po zatankowaniu wysoko oktanowego paliwa mosiale w miere delikatnie z przyspieszaniem przez okolo 100km by u klad elektoniczny przestawil sie na dozowanie bogatszego paliwa, w przeciwnym razie kotrolka \"sprawdz silnik\" zapala sie na desce. Bardzo stresujacy problem szczegolnie w dalekiej trasie, poniwaz by zdjagnozawac problem trzeba znalez stacje obslugi z komp.Pytalem na forum dyskujnym i znalazlem...
1,0
~wojciech
Audi A4 B6
uszkodzona pompa wody przy 135tys km nastepnie odksztalcila sie pokrywa zaworow niby nic ale uszczelka nie starczyla trzeba bylo kupic pokrywe oczywiscie dostepna tylko w aso audo vw lub skoda nastepnie termostat uszkodzony sredno to wygladalo koszt naprawy okolo 1000zl niby nic a jednak badziewie polecam konkurecje czyli auta do jazdy a nie do ogladania czyli bmw e46/e90 lub merc c clase 2.0d i 2.2cdi
~Simon
Audi A4 B6
luz. Z tego co mnie spotkało to: ukręcony prawy przegub (to pewnie efekt turbodziury i mojego natręctwa w jej wykorzystywaniu - 100% poprawiacz humoru), jakieś tam paski z ładowania akumulatora, ostatnio zawiesza się turbo, jadę i nagle brak mocy :). Do zrobienia przez serwis ale jak na razie zdarza się to sporadycznie (należy pamiętać że auto ma przebieg powyżej 200tys).
~TAK
Audi A4 B6
czeste uszkodzenia magla (przekladni kierowniczej), wycierajace sie zaweiszenie na naszych polskich drogach, to sie nie ma do czego przyczepic autko jest niezawodne blache ma mocna i silnik elastyczny przy tym 1.9tdi znany jako wyznacznik niezawodnosci silnikow co tu duzo pisac jest chyba najmniej awaryjnym samochodem jaki znam polecam
~Erni
Audi A4 B6
Poważne usterki i koszty to wymiana koła dwumasowego, wahaczy, turbiny, Ale zużycie owych w/w elementów jest w dużym stopniu zależne od stylu jazdy kierowcy i dróg po jakich sie porusza.. Dlatego ważnym jest by przestrzegać zasad eksploatacji Diesla, wtedy nie wpędzimy się sami w koszta
~artur_mi
Audi A4 B6
Wiem ,że poprzedni właściciel naprawiał sprzęgło. Przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 biegu od 1800-2200obrotów mocno lewarek drgał(wyczuwalne też na kierownicy). Na trasie do Polski zaczęło szarpać całą budą i pow 100km/h nie dało się jechać. Okazało się, że to przegub wewnętrzny
~Pawel
Sedan 1.8 T 150KM 110kW
Audi A4 B6
Przez rok jazdy wymieniłem termostat i alternator oraz rozrząd (pompa wody padła). Kłopotliwe jest synchronizowanie skrzyni - co kilka mcy zaczyna szarpać - albo serwic albo powolne taczanie przód tył aż łańcuch ustawi sięzgodnie z synchronizatorem.
~Jameson
Audi A4 B6
Naprawa sterownika w skrzyni 800 zł. I tylko tyle. Jak włączy się tryb awaryjny skrzyni (migające PRND na czerwono) to jeździe do specjalisty ,który wam ten sterownik naprawi. Ja byłem u takiego jednego we Wrześni k/Poznania.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B6 Sedan
8,3
12,0
10,9
~Sławek j-ow
Audi A4 B6
Niestety turbo było robione 2 razy w ciągu 4 lat. Może też i moja wina gdyż chciałem zaoszczędzić i zregenerowałem za 600 zł. po 2 latach padło i zrobiłem za 1200 zł. w renomowanej firmie... jeździ do tej pory po tej naprawie :)
Audi A4 B6 Sedan