Lista ocen Audi A4 B6 Sedan (127) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
Sedan 1.8 T 150KM 110kW
Skrzynia biegów bezstopniowa ma już swoją złą sławę (podobnie jak silniki TDI w latach 90 oraz potem pompowtryski i commonrail). Oczywiście skrzynię rozsławili goście, którzy przesiadali się z rozrzutnika na gnój do a4 i dawaj rajd po obejściu. To wspaniały układ, najcichsza skrzynia jaką miałem - reguralne wymiany oleju zapewniają bezawaryjność - no i oczywiście styl jazdy - nie wolno wrzucac wstecznego podczas toczenia sie pojazdu i na...
~Picek
Sedan 1.9 TDI quattro 130KM 96kW
Skrzynia ma fajną krótką wajchę a przełożenia wchodzą z wyraźnym mechanicznym skokiem, tak jak lubię. Niestety przełożenia nie są najlepiej przystosowane do jazdy na autostradzie, zwłaszcza jak na 6 biegową skrzynię. Tzn. jest ekonomicznie do 110km/h, powyżej już się robi wyraźna różnica. Też jest problem z pierwszymi dwoma biegami, tzn. jak się rusza w korku i się szybko wrzuci dwójkę, auta zaczną zwalniać, ale się nie zatrzymają, to tej...
~Audi fan
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Pierwszy bieg krótki ale jest to zrozumiałe przy ruszaniu pod strome podjazdy (samochód przednio lub tylnio napedowy spali gumę i pojedzie a ten bez krótkiej jedynki po prostu zgaśnie) Co w normalenj jeździe jest może wadą w górzystym terenie znakomicie sie spisuje. 6 biegowa skrzynia bez problemów
~Arek WLKP
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Mamy tu dwumas niestety...na całe szczęście nie pada on tak często jak w dieslach.Widziałem nawet komentarze ludzi którzy cieszą się że nie mają...oni chyba jednak nie widzą czym jeżdżą :) Sprzęgło łapie dość wysoko i ciężko mi się jest przestawić zwłaszcza w mieście.
~nie podam :)
Sedan 1.6 i 102KM 75kW
5-biegowy manual jest bardzo wygodny w użyciu, skok lewarka jest krótki, biegi wchodzą pewnie. Jeśli haczy, to wina kierowcy. Szkoda, że tylko "piątka", bo przy prędkości 100 km/h mamy już 3000 obrotów - ale takie były czasy (no i zawsze dłużej pożyje).
~Edward
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Zmieniam olej co 80tys mechanicznie doskonała, żadnej awari. Czuć, że jest to stary TIP i czasami za późno wrzuci 5, a w trybie sport jest głupia. Lecz szybko można sie z nią zgrać i te małe niedociągnięcia przestają sprawiać problemy.
~jaca
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
od samego poczatku uzytkowania problemy z haczeniem 2 przelozenia-zima trzeba sie silowac z wlozeniem 2 biegu, w sporze sadowym Audi uznalo ta usterke jako wade fabryczna, ponadto kilkukrotnie wymieniano na gwarancji tzw. przesuwki ale z krotkotrwalym efektem
~phantom23
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Niestety ocena w tym przypadku jest spowodowana zapewne tym indywidualnym przypadkiem, ale jednak. Dwa razy naprawiana skrzynia potem wymieniona zostala na nową, ale do końca (34 tyś. km) z drugim biegiem były problemy. Przykra sprawa!
~kamboa4
Sedan 1.8 T quattro 190KM 140kW
W moim aucie jest manual 6-stopniowy, jest dosc precyzyjny, ale trzeba sie do niego przyzwyczaic, czasem ruszajac ostro spod swiatel \"dwojke\" trzeba \"wbic\" dosc ostro. Nie wiem czy tylko w moim egzeplarzu czy kazde tak ma.
~Simon
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
ja chyba trafiłem felerny egzemplarz. Od zawsze skrzynia chodzi ciężko. Dwójka i trójka wchodzą z oporem bez względu czy to zima czy lato (oczywiście w zimie problem się nasila). Moi mechanicy mówią, żeby nie ruszać :)
Audi A4 B6 Sedan