Lista ocen Audi A4 B6 Sedan (93) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 226 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lgwozdz
Sedan 1.9 TDI PD 101KM 74kW
Audi A4 B6
Potrafi schłodzić kabinę w bardzo szybkim tempie. Jak na diesel-a nagrzewa się w bardzo szybkim tempie. Przydałyby się dmuchawy na dla pasażerów z tyłu. Teraz ciekawostka. Nie każdy wie ale każde A4B6 ma dwustrefową klimę. Są wersje, posiadające system poprawy jakości powietrza. Te auta zamiast przycisku OFF mają diagram taki sam jak przycisk zamykania obiegu ale z literką A. WSKAZÓWKA: Po przyciśnięciu i przytrzymaniu przycisku AUTO po...
~killer1
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Audi A4 B6
2 strefowy klimatronick szybko chłodzi latem i grzeje zimą. nalęzy pamietać o tym żeby jeździć z włączoną klima cały rok ponieważ w okresach zimnych jeżdżac tylko na nawiewie mozliwe jest zawilgotnienie turbiny od klimatyzacji co grozi jej uszkodzeniem prowadzącycm do jej wymiany (znam temat z mojego poprzedniego auta - VW Bory - gdzie poprzedni własciciel w ten sposób korzystał z klimy:( przez co miałem kłopoty ze sprężarką)!!!!! Ponad to...
~Picek
Sedan 1.9 TDI quattro 130KM 96kW
Audi A4 B6
Jedno co mi się nie podoba już napisałem w ergonomii - sterowanie guzikami. Druga rzecz, temperatura się zaczyna od 18*C, poniżej jest już LOW, czyli w pewnych warunkach (zwłaszcza zimą kiedy wsiadamy na krótki dystans w kurtce) się zdarza, że możemy ustawić albo na dmuchanie lodem, albo na grzanie, a nie ma niczego pomiędzy. Reszta aspektów jest bez zarzutu
~AudiFanatyk
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Audi A4 B6
W zimę rozgrzewa się dość szybko (po przejechaniu 2-3km dmucha już ciepłe powietrze) a w lato klima radzi sobie świetnie. Brak nawiewów dla pasażerów z tyłu - kiedy ustawimy temp 20st w upał z przodu jest ok a z tyłu za gorąco. jeśli ustawimy 18st jest za zimno a z tyłu ok. trzeba się ciepło ubrać :)
~Pawel
Sedan 1.8 T 150KM 110kW
Audi A4 B6
W lecie rewelacja - klimatronik znakomicie daje sobie rade. W zimie podobnie - grzeje lux. Na wiosnę niestety dostaje lekkiego pierd...ca. (z reguły podgrzewa zbyt mocno auto). Nastawy temperatur wymagają po latach dokładnego ustawiania... - nie mam na to czasu.
~FMS
Sedan 1.8 T 150KM 110kW
Audi A4 B6
No to chyba w moim odczuciu największy problem Audi i porażka w starciu z BMW. W zimię aby uzyskać wymaganą temp. w aucie, bucha powietrze tak gorące, że się spalić można. Natomiast brak możliwości niższej temp. niż 18 st., a górna skala gdzieś na 30 st. to porażka. Słabo Audi słabo.
~Erni
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Audi A4 B6
Latem klima daje wielki komfort jazdy, nawet w największe upały po kilku minutach chłodek i można przyjemnie podróżować.. Ogrzewanie też daje rade w zimie.. ale potrzebuje w ujemnych temp kilka-kilkanaście minut aby silnik sie rozgrzał..
~Krzysiek
Sedan 3.0 quattro 220KM 162kW
Audi A4 B6
Dwustrefowa klimatyzacja działa bez zarzutu. Szyby nigdy nie są zaparowane ale z tyłu jest gorzej. Nadmuch jest tylko na nogi, nie ma środkowych kratek wentylacyjnych. Ogrzewanie tylnej szyby średnie ale foteli rewelacyjne (szybkie i mocne).
~radek
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Audi A4 B6
wymieniłem filtr kabinowy bo był w strasznym stanie i teraz wiosna w aucie po odgrzybieniu klimy tylko próg na climatroniku temperatury powinien być niższy czyli zaczynać się od 16 stopni a nie od 18!

Usterki Audi A4 B6

Audi A4 B6 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomaldo
Sedan 1.8 T 163KM 120kW
Audi A4 B6
Nic dodać nic ująć w lecie dobrze chłodzi ,choć może w stosunku do nowszych klimatroników trochę wolno ale w zimie już po 30 sec. temperatura we wnętrzu jest na wystaraczjącym poziomie .
Audi A4 B6 Sedan