Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Gzregorz, 6 lat temu
Silnik 1.9 TDI quattro 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI quattro 116KM 85kW 2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zabezpieczenie antykorozyjne oraz ogólna jakość wykonania to największe zalety tego auta.
Karoseria : Słynne odklejające się listwy drzwi...
Układ hamulcowy : Problem z ABSem Ponoć problem w tym modelu tkwi w elektronice pompy
Karoseria : Ogniska korozji na klapie bagażnika pod listwą podświetlenia tablicy na krańcowych położeniach. Problem chyba w większości egzemplarzy...
Bardzo dobry samochód; napęd, karoseria oraz wykończenie na wysokim poziomie a to w pojeździe najważniejsze.
Kapitalny silnik. Podczas wymiany rozrządu przy przebiegu 285 tys km musiałem niestety również zregenerować turbosprężarkę. Poza tym wymieniam regularnie olej i do przodu!
Zima, lato pracuje bez zarzutu. Jedyne co mnie lekko denerwuje to przy lekkim nacisku na lewarek zmiany biegów słychać szum w skrzyni ale po 50 tyś. bez zmian.
Zawieszenie w jeździe sprawuje się doskonale. W awaryjności "nie taki diabeł straszny jak go malują" przez 50 tys. km wymieniłem dwa wahacze.
Pozycja za kierownicą jest dosyć niska więc i widoczność nienajlepsza. Lusterka też mogłyby być większe.
Akurat w moim egzemplarzu brak rozkładanej kanapy jest dużym problemem... W samochodzie takiej klasy to wpadka...
Bez zarzutu.
Z przodu dosyć wygodnie jednak z tyłu trochę ciasno
Jak przystało na Audi wyciszenie bardzo dobre
Niestety części dosyć drogie ale na szczęście nie trzeba często się tym martwić.
Jakość bardzo wysoka więc myślę że wysokie ceny tych samochodów są dopuszczające
Wszystko zależy od przebiegu ale ze względu na użycie bardzo dobrych materiałów drobne usterki zdarzają się rzadko.
Nigdy mnie nie zawiódł. Wystarczy dbać o serwis i auto napewno długo posłuży

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI quattro 116KM 85kW [l/100km]

Audi A4 B5 Sedan