Lista ocen Audi A4 B7 Avant (58) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Avant 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Jeżdżę Audi A4 od nowości i starałem się używać ten samochód bardzo rozsądnie żeby służy mi jak najdłużej tym bardziej ze leasing został podpisany na 5 lat. Przejechałem do dzisiaj tj 18-12-2012 rok 105 000 km czyli w sumie niezbyt wiele a w aucie wymieniłem już następujące części : Turbosprężarka po około 25 000 km mimo ze bardzo przestrzegałem zasad używania turbosprężarki . Pompo-wtryskiwacze wymieniłem do dzisiaj już 3 szt a w tym roku...
~Piotrek
Avant 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Nie będę tu pisał o wymianie hamulców bo to norma. Sprzeglo zaczęło slizgac przy 210 tys km. Wymiana tarczy z dociskiem 1100zl dwumas po sprawdzeniu nadaje się do dalszej jazdy. Wymienione dwa wtryskiwacze jeden przy 160 tys km drugi przy 210 tys km. Dzięki temu ze cały czas serwisuje auto i prowadzę przeglądy w Audi( auto to rok 2007) po napisaniu pisma do Audi wymiana wtryskiwaczy razem z robocizna na koszt Audi :) warto serwisowac w Audi....
~agromich2@op.pl
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Obym nigdy nie musiał wypełniac tego pola. Z taką nadzieją wybrałem cztery kółka. W historii ASO okazało się, że w moim modelu silnika BPW były jakieś problemy z pompą olejową - ale ASO zmieniło charakterystykę tego układu w ramach fabrycznej akcji serwisowej. Tutaj wracamy do kwestii serwisowania - myslę, a nawet jestem pewien, że żaden "serwis" zajmujacy sie korygowaniem "tacho" nie wpadłby na pomysł takiej zmiany, a jesli nawet to pewnie...
~taryaki@poczta.onet.pl
Avant 2.0 TDI PD 170KM 125kW
mialem tylko jedna spowodowana tym, ze koronka wysylala do komputera zla informacje o predkosci auta, a to bylo powodem wlaczania sie abs'u i szrpania silnika. czesc podobno byla wadliwa, wyminiona oczywiscie w ramach gwarancji... Auto wtedy mialo 30000km, nie weim co myslec, teraz ma 75000km i nie ma problemow, oprocz ciagle psujacego sie kubka na napoje :D
~mario
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Tutaj zabrakłoby mi miejsca na narzekania. Pokrótce mówiąc kupiłem auto z za wysokim stanem oleju i okazało się, że nie jest to wynik przelania przy ostatniej zmianie, po prostu oleju przybywa na okrągło. Mechanicy próbują zdiagnozować problem, ale na razie wszystkie teorie spaliły na panewce. Mam nadzieje jednak że w końcu da się to naprawić.
~Tyc_jan
Avant 3.0 V6 TDI CR 204KM 150kW
Przy tym silniku brak poważniejszych usterek, DPF da znać przy ok 200-250 tyś Km ( najlepiej go od razu usunąć ). W tym samym czasie spodziewaj się usterki Sterownika ( nastawnika ) Turbosprężarki, dbaj o paliwo i nie będzie problemu z wtryskiwaczami. Nic więcej się nie dzieje, te silniki dużo znoszą, nawet natrętnych kierowców
~mar
Avant 3.0 V6 TDI CR 204KM 150kW
standartowo w audi zawodzi:czujnik zapiecia pasów,parktronic,podnosniki szyb,czasem czujnik stopu,standartowo rdza po 5 latach przy nadkolach,xenon d1s do wymiany co 2-3 lata (koszt 1 szt 200 pln)awaria tylnej wycieraczki !.oczywiscie kazde auto ma swoje zalety i wady ale po naprawie tych wszystkich rzeczy mozna sie nacieszyc
~errorfree
Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Poważne usterki = poważna kasa. Dwumasa, wtryski i zawieszenie z pewnością do tańszych nie należą. DPF nie trzeba się bardzo bać bo jak zacznie sprawiać problemy to za 700 zł można go usunąć i sprzedać za 300-400 zł sam filtr bo skupują tak samo jak katalizatory.
~snajper1998@interia.pl
Avant 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW
Przejchalem 6 tysiecy km autem i juz musialem wymienic kolektor (silnik sterujacy domykaniem klapki odmowil posluszenstwa co jest podobno czesta bolaczka 2,7 i 3.0 tdi) co tanie nie bylo. Przeglady rowniez do tanich nie naleza ale ten typ tak ma , chcesz tanie auo kup 1.9 tdi
~wojtpol
Avant 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW
Jeszcze nic poważnego się nie zepsuło. Choć poprzedniemu właścicielowi padł pedał gazu. Padł czujnik różnic ciśnienia przy DPF (a właściwie uszkodził się wężyk doprowadzający do niego), ale naprawa nie była kosztowna.
Audi A4 B7 Avant