Lista ocen Audi A4 B7 Avant (79) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
JA MAM AUTOMAT 7 BIEGOWY! Auto sprawdzone, jest to skrzynia na 7 lamelach- podobno pewniejsza! Chodzi tutaj o wysoki moment obrotowy, który ta skrzynia musi przenieść na koła! Więcej lamel to mniejsze obciążenie! Ja zrobiłem 10 tysięcy i nie sprawia problemów! A jazda no bajka, zero szarpnięć. Chcesz wyprzedzić- gaz do dechy i pędzi jak szalony, tylko widać na obrotomierzu wzrost obrotów. BARDZO ISTOTNE JEST BY ZMIENIAĆ OLEJ CO OKOŁO 60...
~errorfree
Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
W 9 letnim egzemplarzu skrzynia chodzi bardzo ładnie i praktycznie bezproblemowo. Jedynie to czasem 2ka nie wchodzi tak idealnie a tylko dobrze. I z 3ki na luz wrzucając łatwo wrzucić 4ke. Mam też pewne zastrzeżenia co do obrotów na danym biegu - może to przyzwyczajenie z Toledo II TDi. Jeżdżąc jak Toledo II na pewno zabraknie nam mocy bo tą wersje trzeba jednak przetrzymać do 2200-2300 obrotów, a 5ka jest taka typowo do dłuższej trasy i...
~k.sobolak@wp.pl
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Słyszałem opinie, że skrzynia jest awaryjna jednak ja nie miałem z nią żadnych problemów. Pilnuje regularnej wymiany oleju (chyba ok 300/400 zł co 60.000 km. Do bezstopniowej skrzyni trzeba się przyzwyczaić (wskazówka prędkościomierza wciąż wędruje w górę) ale jest bardzo komfortowa - żadnych szarpnięć. Tryb S daje więcej frajdy - szybsza reakcja na gaz, wyższe obroty.
~były fanatyk Audi
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
I tu znowu to samo złe opinie o Multitronicu, ja nie mailem żadnego problemu pieknie plynnie zmieniała biegi, olej wymieniany regularnie co 60 tys i nie było problemów żadnych. myślę ze tu znowu ma znaczenie przebieg i to jak sie dbało o wymiane oleju! Natomiast moja obserwacja jest taka ze Multitronic nie lubi glaskania i zawahań na pedale gazu!
~Johnny
Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Udana skrzynia biegów, co prawda 5-biegowa więc w trasie powyżej 130 km/h brakuje 6 przełożenia. Po tym przebiegu (300 tys i nigdy nie wymienianym w niej oleju) delikatnie czasem 2 bieg wchodził na zimnym silniku ze zgrzytnięciem, poza tym bez zastrzeżeń, wsteczny zawsze dobrze się wbijał, bezproblemowa skrzynia.
~2.7 Tdi 210 Ps
Avant 2.7 V6 TDI CR 180KM 132kW
biegi wchodza bez zarzutu, nie mam zadnych problemow z jedynka tak jak niektorzy pisza poprostu biegi trzeba wrzucac precyzyjnie i delikatnie, widzialem ze ktos dziwi sie ze nie moze zredukowac na 1 bieg dopiero po zatrzymaniu zycze Ci powodzenia kolego jak redkujesz na 1... serwis bedzie zadowolony :)
~Tyc_jan
Avant 3.0 V6 TDI CR 204KM 150kW
Tiptronik działa jak młot pneumatyczny, szczególnie przy mocnej regukcji ( z 6 biegu na 3 ) i trochę szarpnie, da się odczuć, ale zaleta jest taka że, żeby zepsuć młot to nie wiem co musiałbyś robić :) W przypadku chipowania pamietaj że Tiptronik wytrzymuje max 550Nm
~jezioranin
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
multitronic wiadomo jest duzo opini ze awaryjne a mi sie wydaje poprostu trzeba ta skrzynią umieć jedzic to nie jest skrzynia dla napinaczy i do wyscigow a do normalnej jazdy i trzeba wymieniac olej co 50 tys.km u mnie pryz 220 tys.km smiga super
~zico54
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Bardzo precyzyjna ,porownujac np do mazda 6 czy ford mondeo to niebo. Szescio biegowa skrzynia biegow sprawdza sie bardzo na dlugich trasach ,na 6 biegu przy predkosciach rzedu 110-160 z 4 pasazerow i bagazem udalo sie spalic 4.6 litra ropy na 100 km.
~wojtpol
Avant 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW
Nie dałem doskonale, bo niektórzy nie lubią automatów. Ale jak dla mnie to wyśmienite rozwiązanie. Jeśli chcesz jeździć spokojnie to dajesz "D". Jeśli ostro, to dajesz "S". A jeśli lubisz poszaleć, to zmieniasz biegi manualnie np. z kierownicy.
Audi A4 B7 Avant