Lista ocen Audi A4 B7 Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2004-2008 (21) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~agromich2@op.pl
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Obym nigdy nie musiał wypełniac tego pola. Z taką nadzieją wybrałem cztery kółka. W historii ASO okazało się, że w moim modelu silnika BPW były jakieś problemy z pompą olejową - ale ASO zmieniło charakterystykę tego układu w ramach fabrycznej akcji serwisowej. Tutaj wracamy do kwestii serwisowania - myslę, a nawet jestem pewien, że żaden "serwis" zajmujacy sie korygowaniem "tacho" nie wpadłby na pomysł takiej zmiany, a jesli nawet to pewnie...
~mario
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Tutaj zabrakłoby mi miejsca na narzekania. Pokrótce mówiąc kupiłem auto z za wysokim stanem oleju i okazało się, że nie jest to wynik przelania przy ostatniej zmianie, po prostu oleju przybywa na okrągło. Mechanicy próbują zdiagnozować problem, ale na razie wszystkie teorie spaliły na panewce. Mam nadzieje jednak że w końcu da się to naprawić.
~maxgreg
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Auto jest tylko synonimen niezawodności. Sama tylko wymiana filtra cząstek stałych to koszt 7 tys. Dodac należy że po zapchaniu tego filtra auto staje się bezużyteczne i trzeba wzywac pomoc drogową bez względu jak daleko do domu.
~k.sobolak@wp.pl
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
W przeciągu 6-ciu miesięcy dwa poważne problemy z silnikiem. Auto dwukrotnie dojechało do serwisu na lawecie, a koszt napraw wyniósł 14500 zł! Radzę zacząć od pozbycia się filtra DPF.
~Użytkownik Audi
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
dwa lata użytkowania przejechane ponad 200 000 km i żadnych poważnych napraw. wyłacznie wymiana rozrządu po 100 i 200 tyś.
~MARIO438
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Pękające tulejki w wahaczach przednich. Wkrótce do wymiany (za szybko jak na 3 letnią eksploatację i 83 tyś km)
~Audi a4 2.0 TDI
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Jak narazie nic,podstawa to wymiana filtrów i wszystkich płynów no i oczywiście dobra ropa.
~PABLO
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
TRAGEDIA, DWU MAS, MULTITRONIC, łAńCUSZEK POMPY, SILNIK BIERZE OLEJ, TO WSZYSTKO W 3 MIES.
~Tomek
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Przez rok brak usterek. Aktualnie lekko sciąga na lewo przy hamowaniu. Do zrobienia wkrótce.
~marian
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
przed 100 tys km przebiegu wymieniłem koło zamachowe i zrobiłem remont głowicy-koszt 7 tys zł
Audi A4 B7 Avant