Lista ocen Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 143KM 105kW 2008-2011 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olek
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Jak na diesla jest bardzo kulturalny, nie rzęzi mocno, solidny, przejechał 390 000 km i jeszcze dużo pociągnie bez remontu. Oryginalna turbosprężarka, zaglądałem do niej, nie ma luzów, jedynie łopatki są już trochę zwichrowane od korozji powietrznej. DPF bardzo trwały, oddawałem na pierwsze czyszczenie od nowości i nie był mocno zabrudzony.
~zelon
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
W moim modelu podobno wyeliminowano wiekszosc problemow znanych z silnikow 2.0 TDi (zwlaszcza wadliwy naped pompy oleju). Czas pokaze. Silnik jest super ekonomiczny, dosc elastyczny i ma kopa jak trzeba. Mozna wyprzedzac bez stresu. Kierowcy, ktorzy jezdzili wolnossacymi benzyniakami beda zadowoleni z komfortu psychicznego podczas wyprzedzania.
~DAWID
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Silnik super zero problemów jeżdżę nim bardzo dużo kilometrów i zero problemu mam już najechane 297500 tys i nic się nie dzieje jeszcze ani razu mnie nie zawiódł. Posiadam silnik o kodzie CAGA i jestem bardzo zadowolony co jedynie wymieniłem czujnik ciśnienia dpf i zawór egr reszta śmiga jak należy
~Roman
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Silnik 2.0 143 KM CR cichy, dynamiczny, choć lepszy byłby 177KM, ale na miasto wystarczy z rozpedzaniem też nie ma problemu, nieodczuwalna turbodziura, jedna awaria do tej pory czujnik różnicy cisnień serwis 400zł brak problemów z DPF (miasto-trasa)
~Marcin
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Nie za słaby, nie za mocny, w miarę oszczędny. Dotyczą go standardowe bolączki diesli ale części są generalnie bardzo wytrzymałe i długo służą. Sporo zamienników ale lepiej serwisować na porządnych.
~Lukasz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Mimo że to tylko 143 to w połączeniu z multitronikiem w zupełności wystarczy by dynamicznie przemieszczać się po mieście i podróżować w trasie. Dzięki dołożeniu chipa jest znacznie lepiej.
~Artek 1970
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
kultura pracy jak na diesla jest naprawde bardzo ok. elastycznosc tez nic do zyczenia nie pozostawia jesli tylko komus sie chce poruszac lewarkiem , ale nawet na 6 ciagnie bez problemow od ok 60-70km/h.
~Vaginiarz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Siknik w miarę żwawy, nie tak cichy jak nowe francuskie diesle ale jak na 2008 rok spoko. Spala ok 6,5 l ropy średnio. Powyżej 150 spalanie rośnie szybko, zazwyczaj jadę do 140km/h
~Benek
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Silnik pracuje doskonale,żadnych dziwnych odgłosów czy stuków. To nie pompowtryski,tutaj kultura pracy silnika na dużo wyższym poziomie. W środku auta silnik bardzo mało słyszalny.
Dziennik kosztów dla Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
7,7
~marcin_pecak@o2.pl
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Przy 140KM w zupełności wystarczający, jadąc samemu prawie sportowy, w 4 osoby wystarcza aby bezpiecznie i elastycznie wyprzedzać, ale bez szału.
Audi A4 B8 Avant