Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Limousine

Adam G., 7 lat temu
Silnik 2.0 TFSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2009
Audi A4 B8 Limousine 2.0 TFSI 180KM 132kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólny całokształt - autko wygodne i szybkie bardzo wszechstronne , silnik i skrzynia z karoserią bardzo fajne .
Inne : serwis Audi, drogi , lepiej we własnym zakresie
Kupiłem Autko sprowadzone z zagranicy przy przebiegu 120 tyś km, obecnie mam 196 tyś km, więc mogę powiedzieć coś o samochodzie... Ogólnie autko bardzo przyjemne, dobrze zrobione i świetnie wygląda. Na zakrętach super się trzyma drogi , zawieszenie płynnie wybiera wszystkie dziury. Wygłuszenie rewelacyjne, w środku cicho i wygodnie. Trochę słaby sprzęt audio i spryskiwacze psikają jakoś tak dziadkowato - 3 strumienia z każdej dyszy jak w samochodzie z lat 90 tych... Silnik wbrew niektórym opinią bezawaryjny, ja przynajmniej nie miałem żadnych problemów a sam już zrobiłem ponad 60 tyś km, trochę lubi wziąć olej tak około 100-150 ml na 1000 km, po 150 tyś km przebiegu wlałem mu olej wolverine i olej na poziomie mniej więcej stałym ( zależy czy dynamicznie się jeździ czy spokojnie ) wiadomo przy turbinie coś tam dolać trzeba - tragedii nie ma. Przyspieszenie w granicach 8 sekund do 100km/h i to czuć . Skrzynia biegów super , bardzo krótkie i precyzyjne przełożenia. Byłem raz w ASO Audi i się zawiodłem, strasznie drogo, serwisuje u swojego mechanika tak jest lepiej. Ogólnie nie miałem z nim żadnych problemów i jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję że będzie mnie kiedyś stać na jakąś porządną A7 mke..
Po zalaniu oleju wolverine wszystko w normie, bez problemów
super , precyzyjna i krótkie przełożenia
wszystko tak jak ma Audi, bez problemów
długa maska , trzeba dobrze wyczuć długość samochodu
nie jest to najtańszy samochód ale tragedii nie ma
jak na moje odczucie to wszystko działa jak należy
wystarczająco miejsca dla małej rodzinki
cichutko i wygodnie
nie jest źle
zawsze można coś poprawić i opuśić trochę z ceny
bez problemów
przy przebiegu prawie 200 tyś nie stwierdziłem poważnych usterek, auto nadal w ciągłej eksploatacji

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 180KM 132kW [l/100km]

7,8