Lista ocen Audi A4 B8 (120) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Avant 2.0 TDI 170KM 125kW
Pierwsza wadą która napotkalem ok miesiąc po zakupie był zamek tylnych prawych drzwi. Drzwi od zewnątrz się nie otwierały, podobno to typowa usterka. Wystarczyło zdjąć boczek drzwi i spryskać wnętrze zamka preparatem do styków. Kolejną rzeczą jest skrzypienie lewarka zmiany biegów, wyżej opisane. Irytować może to że w tym silniku nie ma bagnetu do sprawdzenia poziomu oleju, można sprawdzić jedynie z poziomu menu w samochodzie. W praktyce...
~Pablito_0
Limousine 1.8 TFSI 120KM 88kW
Przez 5 lat użytkowania, nie przytrafiła mi się żadna usterka. Dopiero, po powrocie z długiej, bo ponad 4tyś. kilometrowej trasie, wyskoczył mi CheckEngine. Okazało się, że to czujnik w kolektorze dolotowym. Wymieniłem cały kolektor na nowy (mój podobno wywodził się z wadliwej partii) i mam spokój. Wiadomo, jeszcze doszła wymiana łańcuszka rozrządu, ślizgów, napinaczy. Wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeszcze w międzyczasie została...
~Bartek
Allroad quattro 2.0 TDI 170KM 125kW
Jest tutaj sporo elektroniki i nie wszystko jest 100% sprawne. Mam problem ze spryskiwaczami świateł które same się nie chowają. Dysze od spryskiwaczy przedniej szyby też pryskają każdy w innym kierunku. I roleta w bagażniku to zmora każdego posiadacza audi. Można to trochę zniwelować ale i tak bardzo hałasuje na nierównościach.
~Łukasz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
ocena nie może być inna, bo oprócz wspomnianych problemów ze skrzynią biegów i przeniesieniem napędu w aucie zaczęły odklejać się wszystkie uszczelki w drzwiach, podobno to też wada fabryczna tego modelu i wszystkim właścicielom radzę się im uważnie przyjrzeć
~Wojtek
Avant 2.0 TDI 120KM 88kW
Denerwuja typowe usterki typu ciemny ekran wyswietlacza MMI, niedzialajacy centralny w niektorych drzwiach, zacinajaca sie stacyjka od kluczyka (latwo naprawic samemu wystarczy przesmarowac) a tak pozatym to chyba wszystko.
~Vaginiarz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Jak to vag. Zamki drzwi naprawa/wymiana. Raz otwiera, raz nie, czasami przez tydzień,a później dwa tygodnie działa. Blachostka ale wkurza, szczególnie drzwi kierowcy, gdy trzeba otwierać z tylenj kanapy.
~Piotr
Avant 2.0 TDI 170KM 125kW
napotkałem jedną, z którą żyję ze względu na rozwiązanie zaproponowane przez serwis (wymiana skrzyni biegów) - a problem jest dość błahy - mianowicie tempomat nie działa na szóstym biegu.
~Olo
Limousine 1.8 TFSI 160KM 118kW
zaciął się zamek tylnych drzwi( wymiana) zaciął się zamek blokady wlewu paliwa (wymiana). Lakier zaskakująco niskiej jakości, bardzo łatwo ulega zarysowaniom a jest oryginalny od nowości!
~byk1970
Avant 1.8 TFSI 160KM 118kW
Odpukać, ale samochód jest bezawaryjny, naprawiana była instalacja klimatyzacji, ostatnio wymieniana pompa wody, ale to chyba przez ilość lat , a nie przebieg samochodu.
~Lukas
Allroad quattro Facelifting 2.0 TFSI 211KM 155kW
W ciągu roku przejechałem 20 tys. km, wymieniłem odmę, łożysko, pompę wody i czujnik poziomu pływu do spryskiwaczy. Biorąc pod uwagę intensywność, dynamikę użytkowania nie jest źle.