Lista ocen Audi A4 B9 (34) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Avant 1.4 TFSI 150KM 110kW
Klima dziala bardzo sprawnie. Odnoszac się znowu do b8 tutaj wentylator na standardowych ustawieniach (auto)jest cichszy, tam powyżej 3/12 juz było glosno. Spirala elektrycznego podgrzewania daje ciepło bardzo szybko, bez względu na to czy jest to benzyna czy diesel zanim jeszcze ciepło będzie od silnika. Oczywiście benzyniak z Nagrzewa się szybciej. Tam potrzebowałem jakieś 15km przez miasto w niesprzyjających zimowych warunkach, tutaj...
~Maciek
Limousine 2.0 TDI 150KM 110kW
Do wyboru jest 1 lub 3 strefowa. Co zaskakuje 1 strefowa zdecydowanie wystarcza. Samochód dostarcza bardzo dużo powietrza w ciszy i bez mocnego wiatru, co spełnia świetnie jego zadanie. Ma jedną wadę. Paruje przy zamkniętym obiegu bez włączonej klimatyzacji, która włącza się automatycznie wraz z zamknięciem obiegu. Robi to czasem nawet z włączoną klimatyzacją, po dłuższym czasie odparowuje. Ogrzewanie foteli jest bardzo wysokiej klasy....
~zielonycesar
Allroad Quattro 2.0 TDI 190KM 140kW
Klima działa sprawnie. W zimie pomaga podgrzewanie przednich foteli, dzięki którym da się jeździć nawet w samej koszuli gdy za oknem temperatura na minusie. To, na co zwróciłem uwagę to fakt, że przy dużej wilgotności powietrza przednia szyba lubi zaparowywać. Nie miałem takiej przypadłości w żadnym poprzednim samochodzie - nie wiem czy to przypadłość mojego egzemplarza, czy ten typ tak ma.
~Kosmita
Limousine 2.0 TFSI 252KM 185kW
Samochód nagrzewa się bardzo szybko. Reaguje na zmianę temperatury od razu. Klimatyzacja 3-strefowa nie dość, że dodaje wiele do wyglądu robi też swoje. Czuć wyraźnie inne ustawienia temperatury z przodu z tyłu oraz z prawej i lewej strony. Podgrzewanie foteli fenomenalne.
~tomizna
Avant Facelifting 2.0 45 TFSI 265KM 195kW
Szybko się nagrzewa (teraz mamy za oknem -13 stopni), polecam klimę trzystrefową, bo jak jeżdżę z bombelkiem, to nie stresuję się, że mu z tyłu coś zawieje. Ogólnie system wentylacyjny ok, nie wiem, co tu można spartolić. Klima też wydajna w każdej strefie.
~Marcin
Allroad Quattro 2.0 TFSI 252KM 185kW
Auto zimą nagrzewa się błyskawicznie, zanim wyjadę z garażu z nawiewów dmucha już ciepłym powietrzem. Klimatyzacja za to jest zbyt agresywna i w trybie auto praktycznie ciągle mnie przeziębia, na szczęście jest tryb ECO który jest dla mnie idealny.
~Blady-007
Avant 2.0 TDI 150KM 110kW
Jeszcze tak sprawnego ogrzewania i wentylacji w żadnym samochodzie nie posiadałem. Klimatyzacja super schładza, nie ma żadnego problemu z odparowaniem szyb. Auto bardzo szybko się nagrzewa. Po prostu SUPER.
~M.Kesiak
Limousine 2.0 TFSI 252KM 185kW
Bardzo wydajny system ogrzewania i klimatyzacji. Plus za trójstrefową klimatyzację (niestety - dopłata). Bardzo ładny i czytelny panel obsługi klimatyzacji (ale występuje tylko w połączeniu z klimą 3-strefową)
~Rosynant2
Limousine 2.0 TFSI ultra 190KM 140kW
3 strefowa klimatyzacja robi co ma robić. Pracuje cicho i dość sprawnie. Testowałem tylko w upałach, więc zimowych doświadczeń jeszcze nie miałem. UPDATE: bez zmian.

Usterki Audi A4 B9

Audi A4 B9 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Beatka
Limousine Facelifting 2.0 45 TFSI 245KM 180kW
wydajnie, cicho, brak zastrzeżeń 3 strefy klimatyzowane, ogrzewanie siedzeń z przodu totalnie brak uwag, bardzo ładnie wkomponowane nawiewy w deskę,