Ocena kierowcy - Audi A5 I Coupe

Adam, ponad rok temu
Silnik 1.8 TFSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2010
Audi A5 I Coupe 1.8 TFSI 160KM 118kW od 2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : To ze na auto można patrzeć jako na obiekt westchnień
Przeniesienie napędu : Skrzynia i silnik go porażka
To auto kupuje się oczami. Miałem to szczęście że trafiłem na zadbany egzemplarz przez co wnętrze urzekło mnie od pierwszego wejrzenia. Pierwsze kilometry, szerokie auto dobrze trzymające się drogi, nawet przyjemny pomruk silnika. Jakość wykończenia typowa dla audi wiec nie było się do czego przyczepić. I ta sielanka trwała do momentu wyjazdu nad morze, dłuższa jazda na autostradzie i po powrocie zacząłem słyszeć dziwny szum, zwłaszcza przy niskich prędkościach-szybka diagnoza-uszkodzone łożyska w skrzyni biegów. Naprawa pochłonęła kilka tysięcy zł. Po kolejnych kilometrach mogłem zacząć kupować beczki z olejem bo nie nadążałem go uzupełnić. Kochałem to auto, jego linie, ale ostatnie kilometry to była męczarnia-nie chciałem tym autem jeździć tak jak lubię bo to powodowało lęk przed kolejna awaria skrzyni i szybsza wizyta pod maska celem uzupełnienia oleju. Kolejnym minusem okazał się brak zamka w bagażniku dzięki czemu po wyładowaniu akumulatora musiałem sprawdzić swoje możliwości gimnastyczne aby go „analogowo”otworzyć. Podsumowując: jeśli kupisz to auto będzie Cię cieszyć do momentu pierwszej awarii. Wsadzisz 19 na niskim profilu i będziesz patrzył jak na obiekt westchnień do momentu wizyty na stacji benzynowej… auto które dużo daje ale cholernie dużo odbiera. Żałuje ze nie wybrałem Wersji quatrro z dieslem, może moje odczucia byłyby lepsze.
Trzeba go mocno docisnąć żeby uzyskał godziwe przyspieszenie. Nieekonomiczny.
To najgorsze co może być w tym aucie. Nadaje się do jazdy bulwarowej. Choć trzeba przyznać ze płynność zmiany biegów na plus (oczywiście jeśli jest sprawna)
Auto dobrze trzyma się drogi, dobrze wybiera nierówności. Komfortowe nawet na większych felgach.
Zero rdzy i cudowna ponadczasowa linia

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TFSI 160KM 118kW [l/100km]

11,7