Ocena kierowcy - Audi A5 II Sportback

Andrzej W-wa, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Audi A5 II Sportback 2.0 TDI 190KM 140kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Chciałem zmienić SUV-a na SUV-a, lecz cóż poradzić na miłość od pierwszego wejrzenia :) Poza tym obiektywnie patrząc to zasługa pewnego salonu Audi koło Warszawy i Pani Agnieszki dzięki której mogłem przetestować Auto a nie przewieźć d...ę obok sprzedawcy i jeszcze zamiast o samochodzie, słuchać jego życiorysu, jak to było w pewnym salonie Mercedesa pod Warszawą Najdokładniej podane spalanie przy mojej dość ciężkiej nodze to Średnie maksymalne spalanie. Co mnie denerwuje - dlaczego wszyscy producenci nie dają fabrycznie możliwości ustawienia domyślnie wyłączonego start/stopu ! W Audi TDI on też działa fatalnie.
Inne
Choć gdyby nie ekonomia wybrałbym mocniejszy
Skrzynia jak na 7 biegów idealnie zestrojona z silnikiem. Jedyna uwaga to taka że przy zabawie z manetkami zbyt szybko nas poprawia.
W porównaniu do ostatnio testowanych (Arteon, Audi A4) jest wręcz idealnie. ( Felgi 19 )
Drobne uwagi przeszkadzające jedynie w ruchu miejskim. Lusterko wsteczne przy moim średnim wzroście jedyne (176cm) jednak trochę za nisko i zabiera troszeczkę widoczności. Przydał by się też szklany dach jak w Arteonie (patrząc z zewnątrz nie koniecznie przesuwany)
Siedzenia lekko za twarde. gdy ustawi się poprawną i wygodną pozycję za kierownicą nie zobaczysz górnej części zegarów. I jeden błąd konstrukcyjny, kierowca siedząc za kierownicą nie siedzi centralnie na wprost kierownicy a jest przesunięty lekko w prawo. Po samej kierownicy ciężko to wyczuć ale wystarczy spojrzeć na zegary ( z lewej strony widać ich więcej )
Gdyby jeszcze udało się w tych drzwiach bez ramek zamontować szyby dźwiękoszczelne było by więcej niż doskonale. Lecz nie jestem pewien czy to głównie to, równie dobrze może to być przedostający się szum w okolicach środkowego słupka.
Zaznaczone bo musiałem ( co mam napisać po 15 tysiącach?
Zaznaczone bo musiałem. Za wcześnie by coś stwierdzić na pewno więc nie będę krakał aleeeee, Brak oddzielnych ustawień dla Subwoofera schowanego w podłodze bagażnika przy Audi Sound System, uważam za USTERKĘ.
Zaznaczone bo musiałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]