Lista ocen Audi A6 C4 Avant (64) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slawko84
Avant 2.6 V6 quattro 150KM 110kW
Wentylacja działa bardzo dobrze AC tez bardzo dużo możliwości regulacji nawiewu. 2 kratki niezależne po bokach + na szybę boczną. Na środku 3 i na tylną kanapę 2 + na nogi. WYMIANA nagrzewnicy to bułka z masłem nie trzeba deski wyjmować. polecam zrobić bo po 20 latach traci na wydajności. Jako minus czasem robi się zimny lut na panelu klimy. naprawa 100 zł w Żywcu.
~Przemek83
Avant 2.0 16V 140KM 103kW
Zarówno ciepłe jak i zimne powietrze jest dobrze rozprowadzane po kabinie. Jedną z usterek jakie mnie spotkały, to uszkodzony silniczek przestawiania powietrza zimnego na ciepłe. Początkowo myślałem, że to klimatronik więc wymieniłem na inny. Po oględzinach, elektryk stwierdził, że to silniczek i nakazał mi wymianę na nowy. Ja natomiast przeczyściłem szczoteczki i wszystko jest OK
~TMEA
Avant 2.6 V6 150KM 110kW
Klimatronik działa świetnie. Wentylacja jest bardzo dobra ale przeszkadza trochę szum powietrza. W innych samochodach jest ciszej pod tym względem. Automatyczne sterowanie działa nieźle, samo reguluje moc nawiewu. W zimie jest cieplutko w samochodzie a w lato nawet przy 35 stopniowym upale jedzie się super.
~Rafael
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Silnik nagrzewa sie dlugo, wiec trzeba chwilke poczekac, ale jak juz sie rozkreci to uuu daje czadu.Dobrze tez chlodzi klima w upalne dni a odrobine przyjemnosci daje ci szyber nad glowa, otwierasz i masz kawalek nieba nad soba cos pieknego wtedy uchylasz lekko szybe i masz przewiew rodem z Cabrio :)
~AK
Avant 2.8 V6 quattro 174KM 128kW
Faktycznie klimatronik jest awaryjne, ale przy odrobinie chęci problemy mijają. Chodzi o silniczki i potencjometry. W internecie jest wszystko super opisane. Chłodzi klima bardzo dobrze. Tylna szyba odparowuje w 30 sekund. Podgrzewane siedzenia dają ciepło już po kilkunastu sekundach.
~alpacino@amorki.pl
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
tutaj jedyny minus to głośnosć nadmuchu ale kto jechał ten wie że skutecznosć jest więcej niż bardzo dobra czy to klimy czy ogrzewania a znajomy który ze mną jechał skwitował to tak \"super czuje sie jakbym leciał boeningiem\". nie jest to warkot a zwyczajny \"dmuch\" powietrza słychać.
~Radek
Avant 2.5 TDI 115KM 85kW
Strasznie głośny nawiew, a niekoniecznie szczególnie wydajny. Używanie na więcej niż 40% grozi irytacją, a na powyżej 70% - bólem głowy. Niestety klimatronik włącza automatycznie na początku obroty na max., więc automatyka jest o kant d*.*, skoro i tak trzeba zawsze ręcznie schodzić z nawiewem do 3-4 kresek.
~szymon-golub@wp.pl
Avant 1.8 20V 125KM 92kW
Climatronic??? myśli za Ciebie ale na pewno nie tak jak Ty!!! zawsze mnie zaskakuje swoimi decyzjami ale grzeje i chłodzi więc trzeba go mieć w pozycji manual i załatwione! włączenie klimy strasznie obciąża i tak słaby silnik swoja drogą w japończykach tak tego nie czuć
~Rafaello
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
W lato chłodzi jak należy - wydajna klimatyzacja. W zimie szybko się nagrzewa dzięki elektrycznej, fabrycznej "farelce" o mocy 600w wbudowanej w nagrzewnicę. Czasem klimatronik płata figle, przeważnie wystarczy przelutować zimne luty.
~Rafal
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik krokowy lub czujnik temperatury lubi pasc ale to nie sa drogie elementy.W zime slabe parowanie szyby i dlugie nagrzewanie auta, ale jak sie rozkreci to jak w saunie :) a w lato klima perfekcyjnie sie sprawdza.
Audi A6 C4 Avant