Lista ocen Audi A6 C4 Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW 1995-1997 (9) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~L
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Cóż można napisać o AEL. Większość go zna. Ale na dzisiejsze czasy to nie jest już rewelacja jeśli chodzi o osiągi. Ekonomia / moc trochę się zaciera w przypadku 4x4 - więcej pali niż FWD. Niestety nie odczułem bezawaryjności tego silnika. Pamiętać należy by kupić zadbane auto, koszty napraw samego 2.5 TDI mimo tego, że to AEL są wysokie, a wymiany na najtańszych częściach są po prostu nie opłacalne. Dochodzą jeszcze turbina, pompa, i...
~zwierzu47@wp.pl
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Na zimno chodzi jak traktor na ciepło budzi sie w nim ładny gang szczególnie pomiędzy 2500 -4000 tyś obrotów Jedna z najmocniejszych stron tego samochodu mój jest akurat po chipie katalogowo 173 Ps 345 Nm ja obstawiam na 165Ps i 330nm ze względu na przebieg.Pomimo ze jest to konstrukcja przestarzała i po chipie zaczął kopcić co jest normalne w tym silniku z powodu malutkiego turbo dla mnie rewelacja. Trzeba również zaznaczyć nieskazitelną...
~goncik
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Bardziej odpowiednia ocena była 4,5, ale trzeba było zaokrąglić. Elastyczność silnika to bardzo duża zaleta, dość duży moment obrotowy daje możliwość dobrych przyspieszeń na wyższych biegach. Zdarza mi się, że czasem zapala jakby ciężko mu zapalić (prawie 2 sekundy \"heta\" zanim zapali) jednak większość razy praktycznie od razu, jak za dotknięciem.
~Rafael
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Kultura pracy tego motoru jak na te lata to kwintesencja smaku.Na starcie trzeba mu wybaczyc odklos klekotu, ale pozniej jest juz ciszej i pomruczek 5 garkow jest juz nawet przyjemny dla ucha, czasem nawet sciszam radio i deptam w podloge by posluchac klangu 5 rzedowki :)
~przemo
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
dosc glosny na zewnatrz, jednak 5 cylindrow fajnie pracuje. elastycznosc slaba. turbo dziura ogromna. do 2000 obr/min nie jedzie. niby 140KM ale przy tej wadze i napedzie 4x4 jakos slabo czuc te konie (wczesniej jezdzilem golfem tdi 110KM ktory latał w porownaniu do A6)
~Piotr
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Nic, dosłownie NIC nie robiłem z silnikiem. Wymieniłem paski rozrządu, koła, pompę wody (zestaw startowy) i nic więcej poza standardowymi płynami. Od wymiany do wymiany oleju ubywało 3 mm na bagnecie.
~rekinek80
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Pięć cylindrów ma swój urok piękny dźwięk, poza turbodziurą silnik pięknie przyspiesza, do tego jest długowieczny i bezawaryjny.
~Andrzej
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
poezja, ciądnie od dolu jak rakieta
~marcin
silnik nie do zajechania ! mam juz 3 auto z tym silnikiem