Lista ocen Audi A6 C4 (140) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 149 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek83
Avant 2.0 16V 140KM 103kW
Mam auto ok kwietnia i w zasadzie nic nie wymieniłem oprócz wspomnianych łożysk i naprawy silniczka do otwierania ciepłego nawiewu. Dodatkowym kosztem był czujnik temperatury wody- koszt 80 zł z wymianą Uważam, że przełączniki otwierania szyb od strony kierowcy powinny być umieszczone w innym miejscu, ponieważ nie można otworzyć szyby jak pada deszcz i nie dlatego, że woda dostaje się do środka przez otwartą szybę, ale cieknie na przyciski...
~Rafal
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Nigdy mnie nie zawiodlo.Jedynie co przyspozylo mi klopotu to rozsypalo sie tylnie lozysko ale jakos dojechalem do domu.Nastepna sprawa to elektryka zaczela mi sie swiecic lampka Air Bag raz sie swieci i raz gasnie.Na przemian przednie swiatla mijania albo sie zarowka przepali albo swieci raz jedna i raz druga.Pilnowac luzu na tyle odnosnie lozysk.Ogolnie auto jak najbardziej nie zawodne.
~przemek
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Przez ponad 400 tys. km przebiegu wymieniałem tylko paski rozrządu, oleje i filtry. No i w zawieszeniu pierdołki, a poza tym.... nigdy nic się nie zepsuło. Od czasu do czasu elektryka szwankowała, ale Audi miała to do siebie, że gdy stawała przed warsztatem natychmiast zdrowiała. I mechanikom ciężko było wytłumaczyć, że np. migacz szwankuje. Sprawa dobrych sterowników zlikwidowała problem.
~Bartek
S6 Avant 2.2 Turbo 230KM 169kW
mało usterek, padły elektrycznie składane lusterka, jak w większości audi musiałem wymienić zbiornik wyrównawczy chłodnicy gdyż popękał krociec, wymiana DV, wymiana rur od dolotu, wymiana fajki od cewki, spaliła się lampka w desce rozdzielczej, często wybijają się końcówki drążka kierowniczego, słabym punktem są górne łożyska mcphersona
~cila3
S6 Avant 2.2 Turbo 230KM 169kW
Mały wyciek z pompy wspomagania. Awaria składania się i podgrzewania lusterek. Po wymianie kompletnego zawieszenia musiałem wymienić przednie wahacze odradzam zamienniki nie wytrzymują za długo na naszych drogach. Po wizycie w serwisie nie działa centralny zamek, podświetlenie temperatury zew. w desce rozdzielczej i przy drążku zmiany biegów.
~cila2@vp.pl
~robertry@interia.pl
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
drobne wycieki ale przy rocznikiu 95 i 225tys km to chyba nie jest straszna sprawą. Zamki drzwi tzn te zatrzaski trzeba troszeczkę mocniej czasami zamykać ale po przesmarowaniu wszystko jes dobrze. Najważniejsze jest to by dbać o to auto wszystko zmieniac na czas i jezdzic tylko i wyłacznie na dobrej ropie i napewno bedzie służyc jeszcze wiele lat
~posiadacz c4
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
oj dużo tego było te auta są już wiekowe także drobne usterki nagminnie się zdarzają można z tym jezdzić ale wkurzają czasami np. przycinający się klimatronik czy nie otwieranie się klapek wlotowych nawiewów bo albo silniczek pagipł albo dzwigienka ułamała. Wadliwe tylne zaciski z wiekiem ręczny może nie odpuszczać do końca
~Adrian
Sedan 2.0 101KM 74kW
Elektryka szyberdachu, centralny zamek, łożyska w kołach tylnych, przednie sworznie i tuleje wahaczy oraz przednie tarcze. Co dziwne w poprzednim modelu trafiły mi się krzywe tarcze jak i w tym... Nie wiem czy to przypadek czy ten model ma jakąś skłonność do krzywienia tarcz hamulcowych przednich.
Dziennik kosztów dla Audi A6 C4
7,1
12,4
12,9
~Kacperek
Sedan 2.8 V6 30V 193KM 142kW
nadkola przednie rdzewieją, bolączka tego modelu. problemy z tylnymi zaciskami, zapiekają się czasem, problemy z ręcznym. Krążą opinie, ze te silniki pobierają olej? mój silnik, pomimo pokaźnego przebiegu, nie ma apetytu na olej, jest to 150ml na 1000km, czyli jest to cale nic!